به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ از سالن سینمای کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان کودکان دانش آموز صلح را به تمام جهان مخابره کردند.
ویژه ‌برنامه روز جهانی کودک با عنوان ((کودک، صلح، بازی و نشاط)) در سالن سینمای کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با حضور مسوولان استانی برگزار شد.

در این برنامه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در سخنان کوتاه اظهار کرد: کودکان پیام‌آور صلح و شادی هستند. صلح و دوستی یعنی دوست داشتن خود و دیگری و این امر باید از کودکی آموخته و پرورانده شود و کودکان عزیز ما باید با مفهوم عشق، محبت و دوست داشتن خود، خانواده و دیگران در سنین کودکی آشنایی پیدا کنند.

محمد نقی صالحی با اشاره به اینکه می باید فرهنگ صلح و دوستی را با کودکانمان تمرین کنیم، ابراز داشت: خانواده‌ها باید صلح و دوستی را از دوران کودکی به این عزیزان آموزش بدهند و این دوران بهترین فرصت برای تمرین و تجربه و آموزش مفاهیم صلح و دوستی است.

وی گفت: صلح و دوستی از مبانی دین مبین اسلام و فرهنگ ایران ‌زمین است و کودکان به ‌عنوان یک سرمایه گرانقدر آینده جامعه شناخته می‌شوند و از همین رو کودکان همواره از جایگاه بالایی درخانواده و جامعه برخوردارند.

این برنامه با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مسوولان، از کودکان موفق و برتر در مسابقات استانی، ملی و بین المللی استان تجلیل شد.