به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛سومین برنامه پیوند مدرسه و مسجد با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و شرکت دانش آموزان مدارس شهید ودود روغنی زنجان ، مطهری و شاهد مهدیه ناحیه یک در مسجد اسحاق میرزا به امامت حجت الاسلام ذوالقدر برگزار شد.
محمود عباسی در مابین نمازهای ظهر و عصر گفت : اثرات تربیتی نماز بر روی انسان بسیار است و اگر به جماعت و در مسجد اقامه شود این اثرات معنوی بیشتر خواهد شد .
وی با اشاره به اینکه اگر انسان رابطه خودش را با خدای خود تصحیح کند رابطه اش با مردم و خلق خدا هم تصحیح می گردد افزود: این تصحیح رابطه حتی در امور دنیوی انسان نیز  موثر خواهد شد .
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با جلب توجه دانش آموزان به اثرات تربیتی و معنوی نماز و رابطه مستحکم انسان با خدای متعال در هنگام مشکلات و سختی ها افزود : انسان های دین دار کمتر در معرض آسیب قرار می گیرند و در صورت بوجود آمدن مشکلات و تعارضات با اتکاء به قدرت الهی خود را زودتر در می یابند چرا که برای حل مشکلات علاوه بر راههای مبتنی بر دانش و خرد به وسیله عبادات و انواع دعاهای وارده از معصومین (ع) از درگاه حضرت حق نیز استمداد می جویند .
وی اضافه نمود: در 700 مدرسه از مدارس استان که دارای نماز خانه می باشند نماز جماعت توسط 300 روحانی و 400 همکار فرهنگی اقامه می شود.