به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ در 6ماهه نخست امسال بیش از 54میلیون تومان برای اجاره مسکن350 خانواده تحت حمایت هزینه شده است. 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گزارشی از خدمات ارائه شده به مددجویان تحت حمایت در قالب اجاره مسکن این نهاد در نیم سال اول ارائه کرد. 

هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد در حوزه خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد توانمندسازی آنها در بخشهای مختلف است، گفت: خدمات متعددی به منظور زمینه سازی برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد بر اساس نیاز جامعه هدف به آنها ارائه می شود. 

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده به مددجویان تحت حمایت در قالب حمایتهای اجتماعی بر اساس نیازهای موجود در جامعه هدف شکل گرفته و به آنها عرضه می شود، افزود: پرداخت هزینه ازدواج به زوجهای نیازمند، پرداخت اجاره بهای مسکن، پرداخت تسهیلات ضروری، تسهیلات مسکن، وام محکومین، ارائه تسهیلات معافیت سربازی و ارائه تسهیلات معافیت از پرداخت هزینه انشعابات، از خدمات مورد نظر حوزه حمایتهای اجتماعی است. 

صفری با اشاره به اینکه کمیته امداد استان در نیمه نخست امسال 912 پروژه عمرانی خرید و یا ساخت مسکن ، تعمیرات و بهسازی سرویس بهداشتی را انجام داده است، گفت: به منظور کمک به تامین اجاره بهای مددجویان مستاجر تحت حمایت کمیته امداد استان نیز مبلغ 54 میلیون 230هزار تومان در6ماهه اول امسال هزینه شده است. 

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار به منظور تامین مسکن نیازمندان هزینه شده است گفت: 734 مورد تعمیرات، 51 مورد ساخت مسکن روستایی، 16موردساخت و یا خرید مسکن شهری 111مورد بهسازی سرویس بهداشتی توسط کمیته امداد زنجان برای مددجویان تحت حمایت انجام شده است .