به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ روز پنج شنبه مورخ 17 آبان ماه 97  محیط بانان شهرستان طارم 5 فرد متخلف را به جرم شروع به شکار در منطقه شکارممنوع خرمنه سر دستگیر نمودند.
امجد باقری ، از دستگیری  فرد متخلف و کشف 3 قبضه اسلحه  قاچاق خبر داد.

رئیس روابط عمومی حفاظت محیط زیست زنجان،  افزود : روز پنج شنبه مورخ 17 آبان ماه 97 ساعت 10 صبح محیط بانان شهرستان طارم درحین  گشت و کنترل منطقه شکارممنوع خرمنه سرطارم  2 فرد متخلف را در دربند گیلوان منطقه شکارممنوع خرمنه سر طارم دستگیر  و از متخلفین یک قبضه اسلحه ته پر قاچاق، یک قبضه اسلحه متعلق به غیر، 13 تیر فشنگ ساچمه زنی و یک دستگاه دوربین چشمی ضبط و کشف نمودند که حسین آب سالان مدیرکل حفاظت محیط زیست نیز همراه محیط بانان در حین دستگیری متخلفین حضور داشت.

وی ادامه داد :همچنین محیط بانان شهرستان طارم حدود ساعت 21 امروز چهار فرد متخلف را در دربند لار واقع در اراضی روستای یحیی آباد دستگیر و از متخلفین دستگیر شده دو قبضه اسلحه ته پر قاچاق به همراه 1 تیر فشنگ ساچمه زنی، دو تیر فشنگ چارپاره و یک فشنگ گلوله زنی و یک قبضه چاقو  کشف و ضبط شد.

امجد باقری افزود: یک فرد متخلف دیگر به جرم شروع به شکار در باغات لار به جرم شروع به شکار توسط محیط بانان دستگیر و از وی یک قبضه اسلحه ته پر مجاز کشف و ضبط گردید.

باقری ضمن تشکر از زحمات محیط بانان طارم ، گفت: هیچ گونه مجوز شکاری در استان زنجان صادر نشده و تا اطلاع ثانوی صادر نخواهد شد،لذا مشاهده افراد با سلاح و ادوات شکار در مناطق تحت مدیریت و آزاد استان به منزله شروع به شکار تلقی شده و با متخلفین برابر قانون برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس روابط عمومی محیط زیست زنجان خاطر نشان کرد: تمامی متخلف دستگیر شده بومی منطقه هستند و جهت رسیدگی به تخلفات خود به مراجع قضایی شهرستان های طارم معرفی خواهند شد.

وی در پایان گفت: متاسفانه کشفیات محیط بانان استان نشان می دهد که آمار دارندگان سلاح های قاچاق روز به روز بیشتر می شود