به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید در حوزه آموزش پرورش اقدامات بزرگ و ماندگاری برنامه ریزی و محقق شود، گفت: باید بُنیه علمی دانش آموزان کم‌بضاعت در استان زنجان تقویت شود.

فتح اله حقیقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه جلسات شورای آموزش و پرورش یکی از مهم ترین جلسات استانی محسوب می شود، اظهار کرد: باید طرحی را در استان آغاز کنیم که در یک منطقه به صورت متمرکز و عملیاتی چند اقدام بزرگ و شاخص مهم همچون رتبه کنکور را ارتقاء دهیم.
وی با اشاره به اینکه باید راه و روش مطالعه صحیح به دانش آموزان آموزش داده شود، افزود: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان باید از تمام ظرفیت صاحب نظران و خیرین مدرسه ساز استفاده حداکثری صورت گیرد.
استاندار زنجان با بیان اینکه باید چند اقدام مهم در استان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید مورد توجه تمام مدیران استان باشد حفظ فضای مدیریتی و یکپارچگی آن است؛ هیچ مدیری حق مصاحبه علیه مدیر دیگر و یا مسئول و کارگزار دیگری را ندارد.
وی با تاکید بر اینکه بی احترامی به افراد در رسانه ها مورد پذیرش نخواهد بود، افزود: باید در پشت و روی صحنه یکی باشیم و برای مردم کار کنیم و هدفی جز آن نداشته باشیم.
حقیقی، اظهار کرد: استان زنجان را شخصا برای خدمت انتخاب کرده‌ام و آماده ام برای خدمت به مردم این استان کار کنم، فقط به مردم بدهی دارم و تمام مدیران استان باید برای مردم کار کنند و انضباط کلامی و کاری داشته باشند.
استاندار زنجان با تاکید بر حفظ آرامش جامعه، یادآور شد: پیش از ارائه موضوعات باید بررسی دقیقی روی آن انجام شود و باید با تکیه بر تمام ظرفیت های مهم استان، اقدامات شاخص در راستای توسعه زنجان انجام شود.
وی با بیان اینکه زنجانی ها نخبگان موفقی در سطح بین المللی دارند، تاکید کرد: در حوزه آی تی، زنجانی ها از سرآمدان و نخبگان مهم در سطح کشور و دنیا هستند لذا باید ساخت شهرک تخصصی آی تی در زنجان را عملیاتی کنیم.
حقیقی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه های زنجان بسیار بالا است، افزود: زنجان تنها دانشگاهی دارد که از مقطع دیپلم تا دکترا دانشجوی ریاضی و فیزیک پذیرش می کند و در حوزه آی تی بسیار مستعد است، این ظرفیت ها گویای استعدادهای زنجان بوده و باید در شاخص های آموزش و پرورش نیز خود را بخوبی نشان دهد.
استاندار زنجان خواستار حضور مستمر و مناسب اعضای شورای آموزش و پرورش در جلسات شد و گفت: این شورا یکی از شوراهای مهم استانی بوده و باید مبتنی بر واقعیت های موجود در جامعه برای افزایش شاخص های حوزه آموزش، راهکارها و اقدامات عملیاتی ارائه کند.
وی خروج از تکیه صِرف به تئوری و نظریه و ورود عملیاتی به مسائل را خواستار شد و گفت: هرچند استفاده بهینه از اطلاعات تئوری و نظری ضروری است اما باید در عمل اقدامات ملموس توسعه ای را محقق کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: