به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ دانشجو باید دارای بصیریت سیاسی و دشمن‌شناس باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به ۱۶ آذر، روز دانشجو گفت: دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد نظام و انقلاب دارند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه حرکات دانشجویی باید با شناخت اهداف نظام وانقلاب باشد، تصریح کرد: دانشجوی انقلابی باید هم تقوای علمی و هم تقوای سیاسی داشته باشد.

وی گفت: دانشجو باید پابند استقلال کشور باشد، دانشجو باید بصیریت سیاسی، بصیرت‌مند و دشمن‌شناس باشد و دانشجو انقلابی باید تقوای دینی و تقوای سیاسی داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان زنجان به سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط انگلیس اشاره کرد و افزود: انگلیس با اشغال فلسطین دولت نامشروع صهیونیستی را بنا نهاد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقاومت در مقابل دشمن، اصل مهمی است که هزینه دارد، گفت: مقاومت در مقابل دشمن، عزت و سرافرازی را همراه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در ادامه به سالروز تشکیل شورای فرهنگی اشاره  و تصریح کرد: این شورا ترسیم‌کننده راه انقلاب در عرصه فرهنگی است.

وی به سالروز تصویب سند حقوق بشر در سازمان ملل هم اشاره کرد و گفت: امروز حقوق بشر به عنوان ابزاری در دستان کشور‌های بزرگ قرار گرفته و از آن به عنوان ابزاری برای سلطه به دیگر کشور‌ها استفاده می‌شود.

امام جمعه زنجان به ناآرامی‌های فرانسه اشاره کرد و گفت: اگر یک دهم این اتفاقات در یک کشور اسلامی صورت می‌گرفت گوش جهان را کر کرده بودند.

نماینده، ولی فقیه در استان زنجان به جنایات رژیم سعودی در یمن و کشتار مردم بی‌گناه آن هم اشاره‌ای داشت و افزود: هزاران نفر از مردم یمن تاکنون کشته شده و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند، اما صدایی از کشور‌های حامی حقوق بشر بلند نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در پایان به برگزاری اجلاس سراسری نماز در سمنان اشاره کرد و گفت: اگر والدین به نماز اهمیت دهند فرزندان نیز به نماز گرایش داشته و نمازخوان خواهند شد.