به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی«مدهامتان» روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ بهمن ماه) در فرهنگسرای کوثر و دانشگاه علمی وکاربردی زنجان اجرا می شود.

سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در راستای نشر و ترویج معارف قرآنی و استفاده از ابزارهای فرهنگی هنری برای جذب و ترغیب حضور و شرکت بیشتر و بهتر جوانان و نوجوانان توسط ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود.

سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با هدف کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون های فرهنگی و هنری در قالب ایجاد رقابت سالم، ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه مند به فعالیت های قرآنی، ترغیب و تشویق مدیران کانون ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال قرآنی و ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان در مسابقات اوقاف و سایر مسابقات ملی و بین المللی از جمله اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» است.

 استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخش فعالیت های قرآنی در کانون های مساجد و آشنایی بیش از پیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت های قرآنی موجود در کانون های مساجد و استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخشی فعالیت های قرآنی در کانون های مساجد از دیگر اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان» اعلام شده است.

این مسابقات در ۲ گروه سنی هفت تا ۱۶ سال و ۱۶ تا ۳۰ سال و در ۲ بخش خواهران و برادران و در رشته های حفظ کل و قرائت «تحقیق» برای گروه سنی ۱۶ تا ۳۰ و رشته های قرائت «ترتیل»، حفظ جزء ۳۰، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز برای گروه سنی هفت تا ۱۶ سال برگزار می شود.

مرحله استانی این مسابقات در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ٢٥ و ٢٦ بهمن ماه در فرهنگسرای کوثر و دانشگاه علمی و کاربردی زنجان برگزار می شود.

مسابقات فعالان قرآنی زیر ١٦ سال روز پنج شنبه ویژه خواهران(فرهنگسرای کوثر) و برادران(دانشگاه علمی و کاربردی) و مسابقات فعالان قرآنی بالای ١٦ سال روز جمعه در نوبت صبح ویژه خواهران و نوبت بعدازظهر ویژه برادران در فرهنگسرای کوثر برگزار خواهد شد.