به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ حجت محمدی  فرماندار خرم دره درنشست مشترک با شوراها و دهیاران با اشاره به اقدامات دولت در روستاها گفت: توانمند کردن شهرها و روستاها از برنامه های مهم دولت در سطح کشور است که برای اجرایی شدن، کارهای محتلفی را انجام داده است.

محمدی با اشاره به اینکه کار باید برای رضای خدا وبا هدف خدمت به مردم باشد از شوراها خواست : تمام سعی و تلاش خود را درجهت جلب رضایت مردم به کار گیرند و در مدت خدمت خود کارهای ماندگاری انجام دهند تا در آینده از آنها به نیکی یاد شود  .

فرماندار خرم دره درادامه افزود : شوراها و دهیاران با مدیران دستگاههای اجرای شهرستان تعامل و همکاری لازم را  داشته باشند .اگرمشکلی در روستا وجود داشت می توانند از مدیر اداره مربوطه  برای حل آن درخواست نمایندو اگر مدیری همکاری نکرد به فرمانداری و بخشداری گزارش شود تا با مدیری که در کارش کوتاهی کرده برخورد شود .

محمدی دربخش دیگری از سخنانش به صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد و افزود : فرهنگ سازی در صرفه جویی مصرف آب، ضروری است. در کشور مشکل کم آبی وجود دارد  با اطلاع رسانی و ضرورت فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه منابع آب و همراهی شهروندان می‌توانیم بحران آب را پشت سر بگذاریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه دهیاران مدیران بحران در روستاها هستند اظهار داشت : دهیاران آبروی شوراها وبا کمترین دستمزد و تمام وقت در خدمت مردم هستند و در مواقع بحرانی تمامی دستگاههای اجرای آنها را  به عنوان مدیر بحران روستا می شناسند  .

در ادامه جلسه ثنایی بخشدار مرکزی خرم دره  با تشریح برنامه های انجام شده در روستا گفت : 99 درصد روستاها با خرید سطل های مکانیزه زباله و ایجاد جایگاه زباله و دفع بهداشتی زباله  ساماندهی شده اند .

ثنایی بر پاکسازی وردی روستاها برای ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد  واز دهیاران خواست : با همکاری مردم و سازمانهای مردم نهاد برای استقبال از مسافرین و مهمانان نورزوی ورودی روستاها را پاکسازی و با نصب بنر های  مناسب  و خوش آمد گویی برای تعطیلات نوروزی آماده سازند

بخشدار خرم دره با اشاره به آماده باش بودن ستاد بحران در روستاها افزود : دهیاران باید در ایام تعطیلات در روستا حضور داشته باشند و برای خروج از روستا و مرخصی  هماهنگی لازم را به بخشداری داشته باشند .

 در پایان این جلسه از زحمات و تلاش های شوراهای اسلامی  روستا در سال 97 با اهداء لوحی تقدیر به عمل آمد .