به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  فتح‌الله حقیقی در ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس، بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد، اظهار کرد: برگزاری این جلسه اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه این مناسبت‌ها وقایع و ارزش‌های دینی، ملی و حتی بین‌المللی را در خود جای داده است. 
وی به اهمیت عملیات بیت‌المقدس نیز اشاره کرد و گفت: در این عملیات بود که از حالت دفاع به حمله درآمدیم. زبان اقتدار زبانی برای به تمکین درآوردن دشمن است. 
استاندار زنجان، مراسم ۱۴ و ۱۵ خردادماه و راهپیمایی روز جهانی قدس را تجلی شکوه ملی و دینی دانست و گفت: اگر تدبیر امام راحل و روز قدس نبود، امنیت و آرامش امروز را نداشتیم. حتی روسای صهیونیست اذعان کردند که وجود ما به وجود قدس وابسته است.
مقام عالی استان با اشاره به تدبیر و هوشمندی امام (ره) در ارزش‌گذاری به بیت‌المقدس، تصریح کرد: از نظر عرفی و دینی نیز قدس زمانی قبله مسلمانان بوده و این قدس بود که باعث شد نقشه‌ای که آمریکا برای خاورمیانه طراحی کرده بود، بر اساس این نقشه پیش نرود. 
نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: امام خمینی (ره) با هوشمندی جوانانی را تربیت کرد که عاشقانه گوش به فرمان او بودند و جانشین بر حق او، رهبر فرزانه انقلاب اکنون هدایت کشور را به دست گرفته است. سپاه فرزند شایسته امام (ره) است و نهادهای انقلابی مهمی در راستای حفظ این نظام شکل گرفتند. 
وی با اشاره به اینکه انقلاب با وحدت همه اقشار به وقوع پیوست، به ارائه برنامه ارزشی برای گرامی‌داشت مناسبت‌های پیش رو و پرهیز از موازی‌کاری تاکید کرد و افزود: دشمن باید اقتدار نظام را بشناسد و بداند که مردم به نظام علاقه دارند. 
حقیقی به تامین امنیت مردم در مناسبت‌های پیش رو نیز اشاره و تاکید کرد: مراسم باید باشکوه و اقتدار در امنیت کامل برگزار شود و تک‌تک مدیران در این راستا وظیفه دارند.