به گزارش خبرگزاری برنا در استان زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در جمع بخشداران استان زنجان اظهار داشت: اقدام عالمانه و برنامه‌ریزی شده در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، هم شادی دوست‌داران نظام و انقلاب را در پی دارد و هم پاسخی به همه تهدیدهای خارجی بویژه آمریکای جنایتکار است و با مشارکت حداکثری مردم، پاسخ کوبنده‌ای به تهدایدات دشمن داده می‌شود.
معاون استاندار زنجان ادامه داد: برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری مردم، الزاماتی دارد و باید آسیب‌شناسی دقیقی از انتخابات گذشته در تمامی سطوح از شعبات شهرستانی و روستایی در مرکز استان باید صورت گیرد.
وی تصریح کرد: آسیب‌ شناسی در 3 مرحله قبل، حین و بعد از انتخابات ضروری است که به عنوان مجری انتخابات از بخشداران انتظار داریم.
مرادی هدف نهایی مجریان انتخابات را برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی و با مشارکت حداکثری مردم برشمرد و خاطرنشان کرد: مبنای عمل ما در انتخابات، تاکیدات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حق‌الناس بودن رای مردم است.
این مقام مسئول تاکید کرد: پذیرفتنی نیست که مسئول یا کارمندی بخواهد از امکانات و فرصت قانونی خود در جریان انتخابات سوء استفاده نموده و به راهبرد اصلی آن آسیب بزند.
مرادی با بیان اینکه باید امانتدار خوبی برای رای مردم باشیم افزود: اعتماد مردم، تقویت سرمایه اجتماعی و امیدآفرینی در جامعه، نتیجه این امانتداری مسئولین انتخاباتی کشور است.
این مسئول با بیان اینکه ما کارگزار نظام هستیم، افزود: مردم اگر تخلف یا تعدی در برگزاری انتخابات ببینند قضاوت خوبی نسبت به مجریان نخواهند داشت لذا باید از تحمیل نظرات خود پرهیز و نتیجه انتخاب مردم را اعلام کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به شرایط امروز کشور، گفت: بدخواهان نظام به‌ویژه آمریکا فضایی برای کشور فراهم کرده اند که فشار حداکثری به منظور ایجاد نارضایتی عمومی به‌خصوص در حوزه اقتصادی وارد شود.
وی خاطرنشان کرد: رضایت مردم در تکریم، ارتباط صمیمی با مردم، رسیدگی به مطالبات آن‌ها، حضور میدانی برای رسیدگی به مطالبات و توجیه منطقی مردم در مواردی است که امکان پاسخگویی وجود ندارد و مهمترین ماموریت برای مقابله با این تهدیدات با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و تدابیر دولت است.
مرادی با بیان اینکه مردم به عنوان ولی‌نعمت باید تکریم و تجلیل شوند، تصریح کرد: در مواردی که به دلیل محدودیت منابع، امکان پاسخگویی به مطالبات مردم وجود ندارد باید توجیه منطقی ارائه دهیم.
معاون استاندار زنجان، ماموریت مدیران را تسهیلگری در ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف به مردم عنوان کرد و گفت: برای تحقق این امر باید نظارت دقیقی بر عملکرد مدیران حوزه مسئولیت خود داشته باشیم.
وی تصریح کرد: انتظار می رود بخشداران در مسائل اقتصادی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و سیاسی ضمن رصد دقیق، عالمانه و مدبرانه بر فضای پیرامون حوزه مسئولیت خود، زمینه‌های نارضایتی و بروز مشکل را شناسایی و در بخش مربوطه حل کنند و در غیر این صورت در فرصت آنی به شهرستان و سپس در صورت نیاز جهت حل مشکل به مدیریت استان اعلام کنند.