به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ هدایت صفری گفت: تلاش می کنیم  با توسعه کمی و کیفی مراکز نیکوکاری با محوریت  ، بسترهای لازم برای مشارکت بیشتر خیران در برنامه های اجرایی این نهاد فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه مردم استان زنجان همواره ، در برنامه های اجرایی این نهاد مشارکت مطلوبی داشته اند، افزود: با وجود چالش های اقتصادی با گفتمان سازی مناسب از طریق ائمه جمعه و جماعات، فضاسازی مناسب رسانه ای ، همراهی مسئولان و تلاش های انجام شده، مشارکت خیران در برنامه های اجرایی این نهاد افزایش قابل توجهی داشته است.

صفری با اشاره به اینکه با هم افزایی کمک های مردمی  و منابع داخلی این نهاد، هیچ مددجوی در صف انتظار خدمت در بخش های مختلف در استان زنجان وجود ندارد، ادامه داد: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی در طرح های اجرایی کمیته امداد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد با 481 هزارتومان، دوبرابر میانگین کشوری است.

وی در ادامه به جمع آوری 14 میلیارد و 100میلیون تومان زکات در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی شده است این رقم با افزایش 28 درصدی نسبت به سال گذشته به 18 میلیارد و 100میلیون تومان برسد.

صفری به بهره مندی بیش از 28 هزار خانوار نیازمندی زنجانی از خدمات مستمر و غیر مستمر این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: از مجموع خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان زنجان بیش از 25هزار خانواده از خدمات مستمر کمیته امداد بهره مند هستند که از این تعداد نیز ۶ هزار و ۵۰۰ خانواده در سال گذشته تحت حمایت قرار گرفته اند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: