به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان صبح امروز با حضور در مدارس غیردولتی شایستگان، رشد و سروش از عملکرد این مدارس بازدید نمود.

رفیعی در این بازدیدها با اشاره به اهمیت مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی نماد مشارکت های مردمی در آموزش پرورش  است و باید با حمایت از سرمایه گذاران در بخش فرهنگ زمینه توسعه این مدارس را فراهم نمود.

رفیعی ضمن تاکید بر سیاست آموزش و پرورش در توسعه مشارکت های مردمی گفت: یکی از سیاستهای آموزش و پرورش استفاده از مشارکت مردم در اداره مطلوب این نهاد می باشد و در این راستا تلاش می شود تا از تمامی ظرفیت های موجود برای جلب مشارکت مردم در آموزش و پرورش استفاده شود.

رفیعی خواستار سرمایه‌گذاری نهادهای دولتی ، انقلابی و بخش‌های خصوصی در راه اندازی مدارس غیردولتی شد و اظهار داشت: آموزش و پرورش در چارچوب قوانین و مقررات از موسسان مدارس غیردولتی حمایت می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به نظارت جدی بر عملکرد همه مدارس از جمله مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی همانند مدارس دولتی به شکل مستمر و دوره‌ای و با هدف ارتقای وضعیت موجود، از طرف آموزش و پرورش مورد بازدید و بازرسی قرار می گیرد .

رفیعی تاکید کرد: بهبود وضعیت آموزش و پرورش کشورمان نیازمند مشارکت همه جانبه مردم است و با توجه به مشارکت مدارس غیردولتی در حوزه تعلیم و تربیت ،این مدارس بار مالی بسیاری را از دوش آموزش و پرورش برداشته و با فعالیت مطلوب خود به نظام آموزشی کشور کمک شایانی نموده است.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان تاکید کرد : امروز به جرات می توان گفت که مشارکت در آموزش پرورش ، نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت و یک امر غیر قابل اجتناب است و در این میان ، توسعه مدارس غیر دولتی یک مدل از مشارکت است که با استقبال خوب مردم قطعا باعث بهبود وضعیت آموزش و پرورش خواهد بود.

رفیعی از موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی خواست تا در تربیت فرزندانی با هویت اسلامی و عاشق دین و میهن پیشرو باشند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: