به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  پس از انجام تحقیقات تخصصی:به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی: مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان جزئیات رسیدگی به پرونده نقره قاچاق را اعلام کرد.

ممیزی دراین خصوص گفت: حسب گزارش نیروی انتظامی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، دایره آگاهی مبارزه با قاچاق شهرستان سلطانیه با همکاری دایره آگاهی پلیس زنجان اقدام به کنترل خودروهای عبوری در محدوده زنجان-تهران سه راهی بوئین (شهرستان سلطانیه) کرد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: پلیس آگاهی به یکدستگاه خودروی سواری ال 90 مشکوک که پس از رعایت کلیه جوانب خودرو متوقف و مورد بازرسی قرار گرفته که در کف صندلی عقب خودرو محموله جاساز نقره ذوب شده (بصورت ساچمه ای) به تعداد شش بسته پنجاه کیلوگرمی کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: در این رابطه دو نفر بعنوان متهم به تعزیرات حکومتی ابهر معرفی و پرونده تحت رسیدگی قرار گرفت.

ممیزی ضمن اعلام ارزش بیش از شش میلیارد و هشتصد میلیون ریالی نقره های مکشوفه ، توضیح داد: پس از انجام تحقیقات لازم مشخص شد یک شرکت تولید کننده مصنوعات فلزی نیز در این رابطه دخیل بوده و مدیر عامل شرکت بعنوان متهم به شعبه احضار شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان تصریح کرد: متهمان در ابتدا مدارکی دال بر قانونی بودن خرید این محموله از مراجع دولتی به شعبه ارائه ولیکن با انجام استعلامات لازم ، جعلی بودن مدارک و همچنین قاچاق بودن این محموله محرز و حکم مقضی صادر شد.

وی گفت: شعبه مربوطه عاملین قاچاق را علاوه بر ضبط نقره های مکشوفه به نفع دولت و ممانعت از فعالیت شخص حقوقی به مدت یکسال (مدیر عامل شرکت متخلف ) ، جمعا به پرداخت جریمه نقدی بمیزانسیزده میلیارد و ششصد و بیست میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

 ممیزی اظهار داشت: با اعتراض متهمین به رأی صادره ، پرونده در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز این اداره کل مورد رسیدگی مجدد قرار گرفت که در نهایت بدلیل صدور حکم بر اساس موازین قانونی ، مفاد رأی صادره عینا تأیید و قطعی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: