به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از سی و یکم شهریورماه لغایت ششم مهرماه 98 توسط این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر نعمتی، رییس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه شعار محوری سی و نهمین سال گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس «ما پیروزیم» است، اظهار داشت: حوزه هنری استان زنجان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های فرهنگی هنری متعددی برنامه‌ریزی کرده است و تلاش بر آن است تا بتوانیم بهترین برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

نعمتی با بیان اینکه همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی امروز به دست آورده است وابسته به مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس است، به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و رزمندگان اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری شب خاطره‌گویی «یاران عاشورایی» و حضور کارکنان و هنرمندان حوزه هنری در گلزار شهدا و ادای احترام و عطر افشانی و غبارروبی از ویژه برنامه‌هایی است که به جهت اهمیت دادن به احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز برنامه‌ریزی شده است.

رییس حوزه هنری استان زنجان گفت: ویژه برنامه شب خاطره‌گویی «یاران عاشورایی» سوم مهرماه 98 در مسجد صاحب الزمان(عج) با همکاری پایگاه 15 مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار خواهد شد که جانبازان و رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس به بازگویی خاطرات ایام محرم و عزاداری و نوحه خوانی در مناطق جنگی توسط رزمندگان در دوران دفاع مقدس خواهند پرداخت.

وی از تولید پنج اثر پوستر توسط هنرمندان کارگاه تخصصی طراحی پوستر حوزه هنری استان زنجان با مضمون بیان رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

امیر نعمتی به برگزاری عصر شعر «پای در ره» با همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان اشاره کرد و افزود: عصر شعر «پای در ره» در دو بخش ترکی و فارسی در موضوع هفته دفاع مقدس و بخش ویژه شعر عاشورایی، پنجشنبه چهارم مهرماه 98 در سالن همایش شهید نوری در مجتمع جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

رییس حوزه هنری استان زنجان، تولید و اجرای دو نمایش «حال همه ما خوب است» به کارگردانی محمدرضا همتیان و نمایش «برجک شماره 37» به کارگردانی داریوش عربخانی را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

وی خاطر نشان شد: انتشار فراخوان طراحی آرم و لگوی کنگره سه هزار شهید استان زنجان در سال 1400 با مشارکت مرکز حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان از دیگر برنامه های فرهنگی هنری حوزه هنری استان زنجان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: