به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در افتتاح این مرکز ضمن تسلیت شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) گفت: این مرکز به‌منظور ترویج گفتمان دینی، حفظ و تقویت باور به کرامت انسانی، عزت‌نفس، فراهم آوردن زمینه رشد ایمانی و بصیرت افزایی مددجویان افتتاح‌شده است.

صفری هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری را واگذاری امورات مردم به مردم عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون خیرین بسیاری در قالب مراکز نیکوکاری با کمیته امداد همکاری می‌کنند و کمک‌های خود را از طریق این مراکز به نیازمندان ارائه می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه با یادآوری اینکه طی سال جاری مقرر است تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۱۱۰ مرکز فزایش یابد، گفت: با افتتاح این مرکز تعداد مراکز نیکوکاری فعال در استان به ۶۱ و در شهرستان زنجان به ۱۴ مرکز می‌رسد و این مرکز برای شناسایی خیران و همچنین استفاده از ظرفیت طلبه‌های خواهر در جهت کمک به ارتقاء مسائل دینی در بین مددجویان ایجاد شده است.

صفری با اشاره به اینکه فقر موجب بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود افزود: برای پیشگیری از این آسیب‌ها همکاری آحادمردم جامعه با کمیته امداد لازم است و همکاری حوزه‌های علمیه با کمیته امداد و سپردن بخشی از امورات خانواده‌های تحت حمایت به مراکز نیکوکاری باعث تقویت بنیان خانواده و تبدیل‌شدن حوزه‌های علمیه به مددکاری اسلامی می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان نیز در حاشیه افتتاح این مرکز ضمن قدردانی از فعالیت‌های کمیته امداد استان گفت: در مسائل انفاق محوری‌ترین موضوع بعد از ارتباط انسان باخدا توجه به دیگران و کمک به رفع نیاز آنان است.

وی با تأکید بر اینکه انفاق تعلقات دنیوی را از انسان کم می‌کند افزود: انفاق، زکات و صدقه باعث پالایش و پیرایش روح شده و صدقه برکت مال را افزایش می‌دهد و باید توجه داشت که موقع انفاق تکریم طرف مقابل فراموش نشده و با حفظ عزت‌نفس و کرامت انسانی انجام گیرد، چراکه نیازمند پیک خداست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: