به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رضا حسینی ظهر امروز در جلسه کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی ستاد اربعین استان گفت: پیرو ابلاغ وزارت کشور در خصوص تشکیل جلسات ستاد اربعین در استانها، استان زنجان همزمان با سایر استان‌های کشور از چند ماه پیش جلسات را آغاز کرده است.

حسینی اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق و خوب رسانه‌های استان از همایش پیاده روی اربعین، موجب ترغیب بیشتر هموطنان جهت شرکت در این مراسم می‌شود. مسئولیت اسکان و تغذیه زائران در مراسم اربعین به عهده ستاد عتبات عالیات است و سایر مسئولیت ها را نهادهای دیگر بر عهده دارند.  از صبح امروز مرز خسروی نیزجهت تردد زائران بازگشایی شده است . زائران باید توجه داشته باشند که مرز خسروی از 7 صبح تا 4 بعدازظهر فعال است و جهت تردد خارج از این ساعات باید به مرز مهران مراجعه نمایند.

دبیر ستاد اربعین استان گفت: موکب های اربعین از 15 مهرماه تا 18 مهر جهت استقرار در خاک عراق اعزام می شوند و موکب های اصلی تا دو روز پس از اربعین در عراق مستقر هستند.

مدیر کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه اربعین استان همچنین اضافه نمود: در ایام اربعین 21 موکب از استان زنجان در قالب 11 موکب در نجف اشرف، 4 موکب در مسیر نجف به کربلا، 4 موکب در شهر کربلا و 2 موکب در شهر سامرا تردد دارند. تمامی اقلام خریداری شده و هزینه های مصرفی در موکب های اربعین امسال توسط خیرین و مشارکت‌های مردمی تهیه شده است و امسال کمک دیناری از سازمان‌های دولتی به ستاد عتبات را قبول نکرده ایم.

امیرخانی گفت: تعداد خادمین افتخاری در موکب های استان در عراق بیش از هزار نفر هستند که با هزینه خود و کاملا افتخاری به زائرین خدمت رسانی می‌کنند.

مدیر کل صدا و سیمای استان زنجان گفت: با حضور افراد مختلف از تمامی ادیان در امر خدمت رسانی در مراسم اربعین، دشمنان اسلام، شبکه‌های معاند و قلم به دستان مزدور به فکر فتنه و تفرقه افکنی در اجرای این مراسم شده اند.

سید محسن لطیفی با اشاره به وظیفه رسانه های استان اطلاع رسانی دقیق و به موقع از همایش اربعین افزود: رسانه های استان می توانندبا تهیه و انتشار برنامه های مختلف و اخبار دقیق سهم بزرگی در این مراسم داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: