به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ دومین نشست هماهنگی اساتید، مربیان و سرپرستان گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد با ریاست حوزه هنری زنجان در راستای بررسی و رفع موانع و مشکلات و پیگیری روند پیشرفت تمرین‌های گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد در حوزه هنری زنجان برگزار شد.

قابل ذکر است که حوزه هنری در سطح کشور اقدام به پرورش و آماده سازی گروه های تئاتر از بین بچه مسجد نموده است. هدف از این حرکت رویش نسلی نو از فرزندان پدرانی است که میراث دار انقلاب و آموزه های دینی هستند. حوزه هنری استان زنجان نیز با حرکتی نو و رو به رشد، با جدیت این حرکت را پیگیری می نماید تا انشالله به برگزاری همایش و جشنواره ای منتهی گردد.

امیر نعمتی رئیس حوزه هنری استان زنجان که خود از دانش آموختگان و اساتید رشته تئاتر می باشند، با حساسیت ویژه ای تئاتر بچه های مسجد را دنبال میکند.

12

امیر نعمتی برای آماده سازی گروه های نمایشی بچه های مسجد از اساتید و مربیان متعهد و کارآزموده دعوت به عمل آورده تا در مساجد به تمرین و اجرای نمایش های تصویب شده بپردازند.

لازم به ذکر است که این گروه ها الزاما در مساجد به تمرین و اجرا می پردازند و در این مرحله از اجرا روی صحنه های مرسوم نمایش خود داری می گردد.

بنا بر اظهار مهدی خدایی مسؤل واحد نمایش حوزه هنری استان زنجان این طرح در سطح کشور بهمین شکل و سیاق برگزار می گردد.