به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتحعلی بیگلو مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری در این جلسه طی سخنانی به نقش پروژه SDI در ایجاد بانک اطلاعاتی نظام مند و یکپارچه از اطلاعات موجود در ادارات و دستگاه های اجرایی استان و همچنین جایگاه آن در بهبود کیفیت مدیریت شهری، برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت، مدیریت بحران و... اشاره نموده و افزود: با توجه به تاکید جناب آقای حقیقی استاندار محترم زنجان مبنی بر تسریع اجرای پروژه SDI در استان زنجان، ضرورت دارد هرچه سریعتر نسبت به رفع موانع و اجرایی شدن این پروژه اقدام شود.

وی در ادامه به تاکیدات مقام عالی استان در خصوص استفاده از تجربیات صاحب نظران به ویژه اساتید دانشگاهی و مشاوره با نخبگان در این باره اشاره نموده و خواستار اهتمام اعضای جلسه به این مهم شد.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی اقدامات معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در راستای اجرای پروژه SDI پرداخته و افزود: استفاده از تجربیات موفق سایر استان های کشور در این حوزه می تواند بسیار کارگشا بوده و سبب تقلیل اشتباهات احتمالی و کاهش هزینه های جانبی شود.

شایان ذکر است این جلسه 4 ساعته، حول محوره های ذیل برگزار گردید:

1- بررسی و تحلیل سامانه های زیرساخت داده مکانی (SDI) و GIS

  • بررسی تجربیات و موارد عملی پیاده سازی شده

  • بررسی پیشنهادات ارائه شده برای اجرای SDI استانی

2- تجزیه و تحلیل مکان محور در موضوعات کلیدی ( مدیریت آب و سیلاب، مدیریت کاربری اراضی، مدیریت بحران و سوانح و...)

  • بررسی زیرسامانه های کاربردی زیر مجموعه SDI استان

  • بررسی سامانه های حامی تصمیم گیری مکانی (SDSS)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: