به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان زنجان ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: امنیت جامعه مدیون و مرهون تلاش‌های این نیروی نظامی است.

استاندار زنجان تصریح کرد: وقتی ما از نیروی انتظامی صحبت می‌کنیم باید بگوییم چه خدماتی ارائه می‌دهد،  باید تهدیدهای پیرامونی را مورد نظر داشته باشیم و بدانیم که کشور ما از طرف چه کسانی و چه ظالمانی مورد تهدید است.

وی با اشاره به اینکه در تعیین جایگاه نیروی انتظامی در جامعه مردم ما باید به برخی از واقعیت‌های انکار ناپذیر و برخی از شاخص‌ها توجه کنند و دقت کنند و بر اساس این خدمات نیروی انتظامی را رصد کرده و بررسی کنند، گفت: در واقع بر اساس مشارکت همه آحاد جامعه نیروی انتظامی ایجاد شده است و بر این اساس است که موضوعی مثل اربعین، تاسوعا، عاشورا و تجمعات ملی، راهپیمایی، نماز جمعه و صدها مراسم دیگر با امنیت برگزار می‌شود.

حقیقی در ادامه به مشارکت بیشتر مردم در حل مسائل اجتماعی تأکید کرد و گفت: این خطای بزرگی است که فکر کنیم مواد مخدر را باید سپاه و نیروی انتظامی حل کند، بلکه در برخی از مسائل اجتماعی و آسیب هایی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، بهتر است که همه آحاد جامعه مشارکت کنند.

استاندار زنجان در ادامه به شرایط استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری که به واسطه همکاری همه مدیران و مسؤولان امنیتی کارهای خوبی در استان رقم خورده است و ما با حضور مدیران استان به سراغ واحدهای تولیدی رفته‌ایم و تاکنون 47 ستاد رفع موانع تولید داشتیم و 56 درصد جلساتی که از چهار سال قبل در رفع موانع تولید بوده است، در 6 ماهه نخست امسال انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه به علت شرایط کشور به دنبال این هستیم که مشکلات واحدهای تولیدی هرچه سریع‌تر حل شود، اضافه کرد: یکی از اولویت‌های امروز کشور در چنین شرایط اقتصادی همین موضوع است.

حقیقی با اشاره به اینکه هفت واحد تولیدی با 2 هزار و 500 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری است که با حضور یک مقام کشوری در پایان سال افتتاح خواهد شد، گفت: همچنین دو واحدی که از سال‌ها پیش تعطیل بودند به چرخه تولید باز خواهند گشت.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از نظر علمی و پژوهشی نیز استان زنجان موفق بوده و به عنوان نخستین استان پایلوت طرح پنجره واحد در استان زنجان اجرایی شد، تصریح کرد: استان زنجان در حوزه حمایت از سرمایه‌گذار اقدامات خوبی در امر تسهیل امور انجام داده است.

وی همچنین به شرایط استان زنجان در استفاده از ظرفیت خیرین نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مصداق‌های حضور خیرین بحث بیمارستان 220 تخت‌خوابی ولیعصر (عج) است که البته در این حوزه از همکاری شورا و شهرداری که از حق خود گذشته و در افزایش سرانه مراکز درمانی کمک کردند، تقدیر می‌کنیم.

حقیقی با اشاره به اینکه اعلان برخی از آمارها به صورت فراوانی یا درصد مشکلاتی را ایجاد می‌کند، گفت: آمارها نباید به طوری بیان شود که ذهنیت ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در 10 ماهه گذشته بدون تعصب بانوان زنجانی در شاخص‌های مختلف، وضعیت خوبی دارند، گفت: امروز دانشجویان مقطع دکتری زن در زنجان بیشتر از آقایان است.

استاندار زنجان تصریح کرد: البته ممکن است در برخی از شاخص‌ها نیز مشکل داشته باشیم، اما معدل شاخص‌های بانوان بسیار خوب بوده و ما از نظر نشاط اجتماعی بانوان بانشاطی داریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: