به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار زنجان، مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان و سایر اعضای این شورا در سالن اجتماعات معلم شهید محمد حسین تجلّی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

فاطمه باغبانی رئیس آموزش استثنایی استان،  گفت: 935 دانش‌آموز با شرایط ویژه در مدارس استثنایی استان زنجان تحصیل می‌کنند و۳۸۶ کادر تخصصی در مدارس استثنایی به دانش‌آموزان آموزش ارائه می‌دهند.

باغبانی با بیان اینکه ۲۳ مدرسه مستقل و ضمیمه استثنایی در استان زنجان دایر است، ادامه داد: ۱۳ مرکز ویژه مشکلات یادگیری نیز دایر است.

وی خاطر نشان کرد: در مناطق آموزشی ۱۴ گانه تنها نواحی زنجانرود و انگوران فاقد مدارس استثنایی هستند.

رئیس آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز تلفیقی در مدارس مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: جمعیت دانش‌آموزان نیازهای ویژه استان زنجان با میانگین کشوری برابری می‌کند.

باغبانی با بیان اینکه بیشترین دانش‌آموزان استثنایی استان زنجان دانش‌آموز ذهنی هستند، گفت: شنوایی، بینایی، جسمی -حرکتی، کم توان ذهنی، جسمی و معلولیت، مشکلات یادگیری، هیجانات و اوتیسم مشمول دانش‌آموزان استثنائی هستند.

وی با بیان اینکه ۷ میلیارد و ۶۷۶ میلیون تومان برای سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی نیاز بود که با تخصیص اعتبار، ۴ میلیارد و ۳۹۶ میلیون تومان توسط اداره پرداخت شده است، عنوان کرد: در حالی که وظیفه ما پرداخت ۵۰ درصد هزینه سرویس بود با کمک خیرین ۵۷ درصد هزینه پرداخته شده است.

وی در پایان عنوان کرد: مساعدت در مورد نحوه ایاب و ذهاب، کمبود شدید نیروی انسانی تخصصی آموزشی و توانبخشی، کمبود فضای آموزشی و ... از مهم‌ترین مشکلات پیش‌روی این بخش از آموزش و پرورش است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: