به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح‌الله حقیقی در ششمین جلسه ستاد هماهنگی مدیریت شهری در محل تصفیه خانه فاضلاب شهری زنجان افزود: شبکه‌هایی در حوزه فاضلاب شهری در زنجان اجرا شده است که بخشی از مردم رغبتی برای استفاده از آن ندارند.

وی تاکید کرد: باید راهکارها، اقدامات و مشوق‌هایی ارائه شود تا طرح‌هایی که با صرف هزینه های بالا اجرا می‌شود، مورد اقبال مردم نیز قرار گیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه پساب فاضلاب شهری سود دارد، گفت: یکی از مهمترین منافع آن برای زنجان تغذیه سفره های آب زیرزمینی از محل رها سازی آب تصفیه محسوب می شود که در زمان کم‌آبی این مهم قابل توجه و حائز اهمیت است.

حقیقی تاکید کرد: آماده بهره‌مندی از راهکارهای عملی توسط کارشناسان، صاحب‌نظران و مدرسان دانشگاه ها درخصوص استفاده از پساب فاضلاب شهری زنجان برای صنعت هستیم.

وی ادامه داد: در خصوص حل مشکل آب های سطحی در خیابان صدرا که یکی از مشکلات زیست محیطی شهر زنجان است می توانیم از محل فروش پسماند روی برای پروژه های مهم و تاثیرگذار در این خصوص هزینه کنیم که ارزشمند و تاثیرگذار است.

استاندار زنجان گفت: از این درآمدها برای حل مشکل بالا آمدن آب سطحی، ترغیب مردم برای اتصال به شبکه فاضلاب، متصل کردن بافت ناکارآمد شهری به شبکه فاضلاب استفاده می‌شود.