به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان این که 530 میلیون تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی به منظور حفظ و توسعه جنگل در نظر گرفته شده است افزود: طی سال جاری 106 هکتار از حوزه آبخیز منطقه جمال آباد شهرستان طارم که از پوشش جنگلی ضعیفی برخوردار است جنگل کاری انجام خواهد شد.

حسنلو ادامه داد: منطقه پس از شناسایی از سوی کارشناسان منابع طبیعی و با انجام مناقصات به زودی اجرایی می شود.

به گفته رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زالزالک و ارس دو گونه گیاهی است که جهت کاشت در این مناطق در نهالستان زنجان تولید شده است.

وی به حوزه مرتع نیز گریزی زد و از اجرای پروژه های مختلف در این حوزه و با هدف حفظ و احیای مراتع استان خبر داد.

حسنلو از توزیع 99 دستگاه آبشخوار 4 متری در نقاط مختلف استان طی امسال خبر داد . گفت: این طرح در راستای استفاده از آب شرب و سالم دام ها اجرا می شود.

رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اظهار داشت: در 367 هکتار از مراتع استان که دارای خاک ضعیفی است کودپاشی انجام خواهد شد.

وی با بیان این که جهت حفظ خاک و افزایش تولیدات مرتعی برای دام های محلی هم طرح های مختلفی پیش بینی شده است گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است که در 770 هکتار از مراتع استان  بذر کاشته شود و همچنین در 130 هکتار از مراتع و اراضی ملی که بر اثر چرای بی رویه دام ها در حال نابودی است بذر پاشی خواهد شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: