به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  خلیل آقاجانلو مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری زنجان از نصب و راه اندازی 20 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای طرازوج خبر داد و گفت: این روستا دارای 30 خانوار است که 20 خانوار آنان سکنه ی دائمی می باشند.

وی افزود: در همین راستا آبگرمکن های خورشیدی به ساکنین دائمی روستاهای شناسایی شده ی این طرح تحویل داده می شود.

آقاجانلو روند اجرای طرح آبگرمکن خورشیدی در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اهالی روستای طرازوج از طرح نصب آبگرمکن خورشیدی در این روستا استقبال کرده اند.

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه با بیان این که این طرح برای حفظ  منابع طبیعی، جلوگیری از قطع درختان جنگل‌ها و استفاده بهینه از انرژی در روستاهای حاشیه ی جنگل ها اجرا می شود گفت: تاکنون 294 آبگرمکن خورشیدی در ۱۲ روستای این استان نصب شده است.

آقاجانلو حفاظت و حراست از عرصه های طبیعی و ملی را از جمله رسالت های مهم این اداره کل برشمرد و افزود: در سال جاری نیز چند روستا در استان به منظور نصب آبگرمکن خورشیدی شناسایی شده است.

وی همچنین اظهار داشت: این طرح در تمامی روستاها به صورت رایگان انجام می شود و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هزینه آبگرمکن ها در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: