به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان پیش از ظهر امروز سه شنبه 14 آبان برگزار گردید.

ابتدای جلسه  حمیدی رئیس شورای شهر زنجان گفت: روند پیشرفت پروژه سبزه میدان زنجان هر هفته جهت اطلاع شهروندان گزارش می شود. بحث وجود تاسیسات گود برداری آنجا را دچار مشکل کرده است و پروژه سبزه میدان با دو مرحله همزمان طراحی، ساخت و اجرا می‌شود. ساخت این پروژه فرصتی برای مسئولان مربوطه خواهد بود که نام خود را در پروژه ای که سالیان سال در شهر ماندگار است سهیم کنند.

حمیدی اظهار داشت: با نهادهای مربوطه از قبیل شرکت گاز، شرکت برق،  آب و مخابرات هماهنگی‌هایی صورت گرفته که تجهیزات خود را از آنجا به منطقه دیگری جابجا کند تا گودبرداری بدون هیچ مشکلی در این منطقه صورت پذیرد.

اسماعیل دویران دیگر عضو شورای شهر با ارائه گزارش از پیشرفت پروژه سبزه میدان اظهار داشت: با توجه به این که در 24 شهریور امسال زمین این پروژه به پیمانکار تحویل داده شد قرار بود که 22 مهر ماه تجهیز کارگاه صورت پذیرد که این امر محقق شده است. وجود لوله آب شرب در این منطقه یکی از موانع پیشرفت این پروژه بود و این لوله ها از جنس آزبست هستند که به دلیل شکنندگی بالا کار را برای پیمانکار مشکل کرده است.برای جابجایی این تأسیسات به اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی نیاز است که طی برگزاری جلسات مشترک هم اکنون شرکت آب و فاضلاب شهری با جابجایی لوله ها موافقت کرده است.

احمد نصیری از اعضای شورای شهر زنجان گفت: به علت کم عرض بودن خیابانهای شهر ترافیک در حال گسترش است که برای کاهش آن اقدامات اساسی را باید اولویت کار خود قرار دهیم.