به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ سمانه شاددل در جلسه ستاد انتخابات استان، با اشاره به عوامل ایجاد مشکلات احتمالی در روند برگزاری انتخابات در شهرستان ها، بر لزوم بررسی انتخابات ادوار گذشته تاکید کرد و گفت: برای شناسایی مشکلات و نارسایی های احتمالی در راستای اجرای مطلوب انتخابات، باید مسائل و مشکلات گذشته بررسی و رفع شود.

معاون استاندار زنجان ادامه داد: برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای دست اندرکاران اجرایی و فراهم نمودن امکان آشنایی عموم مردم با شیوه های اجرای انتخابات تمام الکترونیک نیز می تواند احتمال بروز مشکلات را کاهش دهد.

وی از پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری برای تحقق انتخابات از حوزه های انتخابیه تدارک خبر داد و تاکید کرد: در این راستا فرمانداران و بخشداران از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان و ادارات هر منطقه در رفع نیاز به اقلام و ماشین آلات نیز استفاده نمایند و مسائل خاص مورد انتظار خود را در اسرع وقت به ستاد منعکس کنند.

در این جلسه، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان نیز به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: علاوه بر تامین سلامت و امنیت انتخابات باید زمینه برگزاری با شکوه آن را فراهم کنیم.

خیرالله ترخانی افزود: در انتخابات پیش رو، زنجان جزو هشت استان کشور است که فرآیند انتخابات در آن به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد و در این راستا ارائه آموزش های لازم به عموم شهروندان، اولویت و اهمیت بالایی دارد.