به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ سیدمرتضی بختیاری هنگام برگزاری مراسم تحویل نمادین خودرو به مددجویان طرح‌های اشتغال، در محل اداره‌کل کمیته امداد استان زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملکرد خوب کمیته امداد منجر به خودکفایی و ایجاد اشتغال در جامعه شده است.  برگزاری جشن خودکفایی برای بیش از 2هزار مددجوی زنجانی در سال گذشته اقدام خوبی بود و امسال نیز 2 هزار مددجوی دیگر به خودکفایی می رسند. در سال گذشته برای 2 هزار و 300 نفر اشتغالزایی صورت گرفته و امسال نیز برای 4 هزار و 500 نفر دیگر اشتغال ایجاد می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشورضمن اشاره به تاسیس 3 هزار مرکز نیکوکاری در کشور افزود: زنجان یکی از استان‌هایی است که در این خصوص موفق عمل کرده و تا به امروز  60 مرکز نیکوکاری را در این استان راه اندازی کرده است.   خود مردم با اطلاع کامل از وضعیت افراد و نیازمندان کمک‌های لازم را انجام می دهند.

سیدمرتضی بختیاری افزود: اعطای تسهیلات به کارآفرینانی که اقدام به جذب نیروی انسانی خود از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) کنند تفاهم نامه ای توسط کمیته امداد و بانک مرکزی انعقاد شده است.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار 1500 میلیارد تومانی طرح اشتغال تاکید کرد: ایجاد اشتغال برای 63 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از دیگر اقدامات این سازمان است.