به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس پلیس فتا استان زنجان با بیان اینکه شاهد سوء استفاده برخی افراد از زلزله رخ داده در شهرستان میانه هستیم، در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه زلزله هشدار داد .گفت: افراد سودجو در فضای مجازی با ایجاد گروه و جلب اعتماد مردم، به بهانه کمک به مردم شهرستان میانه با دادن شماره حساب اقدام به اخذ پول از مردم می‌کنند.

محمد علی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان، ضمن عرض تسلیت به عموم مردم به ویژه بازماندگان عزیزان جان باخته در زلزله شهرستان میانه، گفت: متأسفانه شاهد سوء استفاده برخی افراد از حادثه پیش آمده هستیم به گونه‌ای که با تبلیغات جمع آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی از این احساس انسان دوستانه سوءاستفاده کرده و کلاهبرداری می کنند.

 وی ادامه داد: برخی از کلاهبرداران با سوء استفاده از عواطف و احساسات مردم در این شرایط، با اعلام شماره حساب، ارسال پیامک و... با عنوان کمک به زلزله زدگان، قربانیان را به درگاه های جعلی بانکی هدایت کرده و با اخذ اطلاعات کارت بانکی آنها در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد  می نمایند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان با بیان اینکه شهروندان  و عموم مردم به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و برای کمک به زلزله زدگان حتماً ازطریق نهادهای معتبر مثل هلال احمر اقدام کنند، عنوان داشت: برای  کسب هرگونه  اطلاعات در خصوص زلزله شهرستان میانه حتماً از طریق رسانه ملی مثل تلویزیون و رادیو اقدام کرده و به شایعات بوجود آمده نیز توجه نکنند.

سرهنگ آدینه لو با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک را به 110 یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس: https://www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: