به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ حجت الاسلام والمسلمین اسمعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان زنجان گفت :موضوع پیشگیری را ابتدا همه باید باور کنند ، بعد جدی بگیرند،  چرا که همه می دانیم امر پیشگیری کم هزینه است ، اگر توجه نشود  تبدیل به هزینه های  زیاد خواهد شد  بخاطر اهمیت موضوع  قانونگذار شورای پیشگیری در استانها را فراگیر و فرا قوه ای کرده و همه دستگاهها باید پای کار بیایند و احساس مسئولیت نمایند.

رییس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در حوزه اجتماعی از جمله کاهش آمار طلاق و پایداری خانواده ها کار های خوبی در گذشته انجام شده و همه دستگاهها در این امر نقش داشتند و. نتیجه  اقدامات موثر و تلاش همگانی مثبت و قابل توجه است.

وی افزود :ارائه آموزشهای قبل از دواج برای زوج های جوان آن هم بصورت تخصصی در ادامه زندگی و تحکیم بنیان خانواده ها بسیار اثر گذار است و این امر باید تقویت شود.

رییس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به این موضوع که خشونت پدیده ای آزار دهنده برای مردم استان است و  و برای کاهش این پدیده اقدامات بسیار خوبی در شورای تأمین  و پیگیریهای مستمر انجام شده و امروز در استان شاهد کاهش 30 درصدی خشونت و نزاع هسیم و این عدد قابل توجه است.

وی همچنین  از کاهش 43 درصدی آمار وقوع قتل در استان در هشت ماه گذشته سال جاری خبر داد و گفت : با سیر نزولی وقوع قتل در استان که نتیجه اقدامات و فعالیتها ی پیشگیرانه می باشد اظهار کرد :امیدواریم روزی شاهد این باشیم که هیچ قتل و خشونتی در استان  اتفاق نیافتد  و مردم استان در آرامش و امنیت بیشتر زندگی کنند .

وی در ادامه به شیوع بیماری  انفولانزا   اشاره کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه و آگاهی مردم برای پیشگیری از انتقال بیماری از سوی مرکز بهداشت و صدا و سیمای استان شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: