به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ با بیان اینکه زمینه سازی و مشارکت در برگزاری ازدواج های آسان یکی از راه های جلوگیری از پدیده شوم طلاق است تصریح کرد: هزینه کردن برای تحقق این مهم بسی مهم تر از حتی سرمایه گذاری برای طرح های پیشگیری از طلاق است.

وی با اشاره به اینکه آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی با استناد به آمار دانشگاه تنها ۰/۳ درصد بوده است و این درصد پایین تری نسبت به آمار کلی طلاق در جامعه است اظهار داشت: این آمار نشان دهنده ی پایدارتر بودن این نوع ازدواج ها به نسبت انواع دیگر است و باید در ترویج و گسترش ازدواج های دانشجویی تلاش کرد 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تاکید بر اهمیت مشارکت دستگاه ها در برگزاری این ازدواج ها افزود: دستگاه ها حتی می توانند از سرمایه اجتماعی دستگاهی و شخصیتی خود استفاده کرده و در این امر مشارکت نمایند. 

وی با اشاره به اینکه بخشی از بودجه دهیاری ها مشخصا برای بخش فرهنگی باید هزینه شود اظهار داشت: دهیاران برای ازدواج جوانان میتوانند بخشی از این بودجه را هزینه کنند.

مرادی همچنین اظهار داشت: برخی هیئات بزرگ مذهبی که از اعتماد اجتماعی بالایی برخوردارند نیز می توانند بخشی از مساعدت ها را برای امور خیر و ازدواج اختصاص دهند. 

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دغدغه جامعه و خانواده ها بحث ازداوج جوانان است خواستار ورود گسترده تر خیرین در این موضوع شد و اظهار داشت: ازدواج های دانشجویی با رویکرد ازوداج آسان و کم هزینه برای جوانان با حمایت خیرین می تواند گستردگی و ترویج بیشتری پیدا کند. 

گفتنی است: این جلسه با موضوع ازدواج دانشجویی به ریاست مرادی ساعتی پیش و در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: