به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: اگر با جهان هنر مانوس باشیم و از دیدگاه هنر به موضوعات نگاه  کنیم، خواهیم فهمید که حضرت امام (ره) یک هنرمند و انقلاب شکوهمند ایران تجلی هنر بود.

رفیعی افزود: با نگاه اجمالی به انقلاب های جهان می توان دریافت که امام (ره) فرم جدیدی از انقلاب را ارائه داد و در دعوت و مبارزات خود هیچ گاه به روش های غیر اخلاقی متوسل نشدند و همواره رعایت اخلاق، ادب و مشی بزرگوارانه را داشتند.

وی گفت: تمامی هنرهایی که آفریده انسان هستند کهنگی ندارند و مطابق با زمان ریشه های عمیق خود را باز آفرینی می کنند و انقلاب اسلامی ایران نیز به عنوان یک هنر، مبانی عمیق اسلامی را باز آفرینی کرد.

رفیعی با بیان این که حضرت امام (ره) صاحب مکتب هنری شدند و فرم و محتوای جدیدی بر اساس ریشه های عمیق اسلام و فرهنگ ارائه دادند، ابراز امیدواری کرد: شما دانش آموزان عزیز که هنرمندانه و فاضلانه جهان را نگاه می کنید، به انقلاب نیز با دید هنری بنگرید چرا که این انقلاب آغوشی باز برای تمامی نو اندیشان است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در ادامه بیان داشت: انقلاب یعنی نوآوری، با مردم بودن و باز آفرینی فرهنگی لذا نباید ساده و سطحی از کنار این مفهوم عمیق گذر کرد.

رفیعی گفت: اگر می خواهیم به انقلاب خدمت کنیم باید اجازه دهیم جوانان ما قرابت های به روزتری از انقلاب ارائه کنند و این همان نگاه مقام معظم رهبری است که با نام گام دوم انقلاب بیان کردند.

شایان ذکر است در این مراسم مقام هنری 50 ساله استاد محمود نظرعلیان هنرمند سینما و تئاتر تجلیل به عمل آمد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: