به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: پایش ها نشان می دهد بیشترین نسبت بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان های طارم، زنجان و ماهنشان وجود دارد.

پرویز قزلباش در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید اظهار کرد: طی بیست و چهار ساعت گذشته شاهد مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش ۲۰ نفر از هم‌استانی‌ها به ویروس کرونا بودیم. با شناسایی این تعداد نفرات جدید، در مجموع و تا به امروز ۲۶۱ نفر در استان زنجان به صورت قطعی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند و ۱۶ نفر داشته ایم.

وی با بیان اینکه در کل دنیا تلاش‌های زیادی برای یافتن داروی قطعی ویروس کرونا انجام شده اما تا به امروز هیچ‌یک نتیجه‌بخش نبوده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان: علم به ما می‌گوید که همیشه درصدی از مردم کارهایی را که باید انجام دهند را انجام نمی‌دهند. انتظار ما از هم‌استانی‌ها در چنین شرایطی این است که با خطر شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، دید و بازدیدهای نوروزی خود را به صورت مجازی و تلفنی انجام دهند.

قزلباش افزود: پایش ها نشان می دهد بیشترین نسبت بیمار در شهرستان های طارم، زنجان و ماهنشان وجود دارد که این مساله در طارم و افزایش آمارها به دلیل نزدیکی و تعاملات با استان گیلان بوده است . با توجه به وضعیت فعلی و توجه نکردن کافی شهروندان زنجانی به نکات و توصیه های متخصصان امر، بیشترین اوج بیماری و شمار بستری ها طی هفته های دوم و سوم فروردین سال ۹۹ رخ خواهد داد که تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه این احتمال را پیش‌بینی می‌کنیم که ۲۰ درصد از کادر درمانی به دلیل اینکه در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، در خطر ابتلا به این ویروس باشند، افزود: آلوده شدن به ویروس و خستگی بیش از حد کادر درمانی باعث می‌شود تا راهکارهای دیگری را برای ادامه این روند از جمله آموزش و به کارگیری دانشجویان رشته‌های مختلف به کار گیریم. احتمالا هفته دوم و سوم فروردین‌ماه بیشترین افراد ابتلا به ویروس کرونا را در استان زنجان داشته باشیم،  اگر مردم در این زمینه همراهی کامل را با کادر درمانی استان داشته باشند، قطعاً با مشکل کمبود نیروی انسانی و تخت بیمارستانی مواجه نخواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجاندر پایان افزود: امسال در چهارشنبه آخر سال ۵۲ نفر مصدوم شدند، این در حالی است که در سال گذشته شاهد مصدومیت ۹۲ نفر بودیم که یک نفر فوتی و چند مورد آسیب‌دیدگی جدی و نقص عضو نیز داشتیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: