روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان زنجان خبر داد:

البسه یکبار مصرف بیمارستانی زنجان از کیفیت مطلوبی برخوردار است

بمنظور ارزیابی البسه حفاظتی مورد استفاده کادر درمان جلسه ای با حضور دکتر بابایی ، دکتر آیت الهی و دکتر فرح جمالی و مهندس صالح موبد درمحل دفتر شرکت تعاونی داروسازان تشکیل گردید . در این جلسه آقای مهندس موبد (مدیرعامل شرکت لایی ساز ) توضیحات مبسوطی در مورد نمونه های موجود ارائه نمود و با انجام آزمایش های فیزیکی مانند درجه نفوذ پذیری و جذب رطوبت لایه داخلی نکات مهمی را خاطر نشان کرد .

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ تولید مصرف منسوجات بی بافت به صورت روزافزونی مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته به طوری که به خصوص در کشورهای آمریکا، اروپا، ژاپن و چین میزان تولید آن به سرعت در حال افزایش است. تولید منسوجات بی بافت در اروپای غربی که در سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۴۱۴ تن بود در سال ۲۰۰۰ به ۱۰۲۶ هزار تن رسید و حدود ۵/۲ برابر گردیده است. تنوع مصارف منسوجات بی بافت، در زمینه های بهداشتی، وسایل منزل، خودرو، مهندسی ساختمان و برخی از مصارف صنعتی، کشاورزی و پوشاک و… به صورت گسترده ای در حال توسعه بوده و میزان تولید جهانی منسوجات بی بافت در سال ۲۰۰۲ به بیش از ۳۹۰۰ هزار تن رسیدهاست.

فهرست زیر برخی از محصولات شناخته شده پارچه های بی بافت را نشان می دهد.

–    دای پرز
–    دستمال های کاغذی و نوار بهداشتی
–    نوارهای ضدعفونی شده، کلاه، ماسک، روپوش و پرده ها و آویزه های مورد مصرف در بخش پزشکی
–    پارچه های پاک کننده (دستمال و غیره) خانگی و شخصی
–    مواد کمکی مصرفی در شستشو (صفحاتی که در خشک کننده های پارچه به کار می رود)
–    لایه داخل پوشاک
–    پارچه های مصرفی رو کف پوش ها، رویه و روکش مبل و صندلی،    لایه ها و ابرها، پوشش های دیوار (کاغذهای دیواری)
–    برچسب ها
–    عایق کاری
–    مصارف خانگی
–    محصولاتی که در سقف سازی به کار می رود
–    الیاف و پارچه ها و GEOTEXTILE هایی که در مهندسی عمران به کار می رود.
–    فیلتراسیون

مسول روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان زنجان در رابطه جلسه ای که به منظور بررسی و ارزیابی البسه حفاظتی مورد استفاده کادر درمان در محل دفتر شرکت تعاونی داروسازان تشکیل گردید اظهار داشت:

سالهاست  منسوجات نبافته والبسه یکبار مصرف بیمارستانی  جایگزین  پارچه های بافته و چند بار مصرف شده بطوری که استفاده از آنهایکی از اصول اساسی سلامت و بهداشت درمراکز درمانی به شمار میرود . 

با شیوع بیماری کرونا وشناسایی شرایط سرایت آن اهمیت استفاده از لباسهای یکبار مصرف بیش از پیش مورد توجه واقع گردید . 

با توجه به تنوع منسوج نبافته ، ابتدا می بایست اختصاصات فیزیکی و مزیت های نسبی و کاربردی هریک مشخص شود تا با استفاده بجا بعنوان عامل اصلی حفظ سلامت کادر درمان ،مشکلاتی مانندخستگی و تعریق را به حداقل کاهش داده و ازهدر رفت منابع نیز جلوگیری شود . 

لذا  بمنظور ارزیابی البسه حفاظتی مورد استفاده کادر درمان جلسه ای با حضور آقایان دکتر بابایی ، دکتر آیت الهی و خانم دکتر جمالی و آقای مهندس صالح موبد درمحل دفتر شرکت تعاونی داروسازان تشکیل گردید .

در این جلسه آقای مهندس موبد (مدیرعامل شرکت لایی ساز ) توضیحات مبسوطی در مورد نمونه های موجود ارائه نمود و با انجام آزمایش های  فیزیکی مانند درجه نفوذ پذیری و جذب رطوبت لایه داخلی نکات مهمی را خاطر نشان کرد . 

گفتنی است که البسه مورد استفاده کادر درمان بیمارستان های زنجان از کیفیت مطلوب برخوردار می باشد و در صورت نیاز میتوان با انجام تغییراتی در نوع لایه ها تعریق را به حداقل رساند .

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار زنجان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار زنجان

    اخبار برگزیده