به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مراسم تشییع استاد خسرو هرندی صبح امروز چهارشنبه با حضور اعضای خانواده و بستگان آن مرحوم، مسئولان فدراسیون شطرنج و جمعی از اهالی ورزش در بهشت زهرا برگزار شد. پس از برگزاری مراسم تشییع، پیکر مرحوم استاد هرندی در قطعه نام آوران به خاک سپرده شد. 

در مراسم خاکسپاری، مهندس مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج برای دقایقی در وصف فضایل اخلاقی استاد خسرو هرندی سخنانی را ایراد کرد.

استاد خسرو هرندی پس از نیم قرن تلاش صادقانه در عرصه علم و ورزش؛ شامگاه دوشنبه 17 دی ماه 1397 جان به جان آفرین تسلیم کرد. استاد هرندی در رشته ورزشی شطرنج بیش از 50 سال فعالیت داشت و دوبار عنوان قهرمانی کشور را به خود اختصاص داد. وی دو بار ( به مدت 6 سال) عنوان قهرمانی غرب آسیا را نیز در اختیار داشت. هرندی اولین استاد بین المللی شطرنج ایران بود که این عنوان را در سال 1354 همراه با قهرمانی آسیا بدست آورد. 

لازم به یادآوری است که مراسم ترحیم استاد هرندی روز پنجشنبه 20 دی ماه ساعت 14 الی 15:30 ، مسجد محمد رسول الله (ص) واقع در خیابان ولیعصر (عج) ، پائین تر از زعفرانیه، نبش کوچه میرشریفی برگزار می شود.