به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ دکتر عادل ابراهیم پور، دبیر علمی بیست‌وهفتمین کنگره بین المللی انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار داشت: این کنگره از امروز ۱۳ آبان آغاز شده و تا ۱۷ آبان در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود و مباحثی همچون تروما، شانه، دست، هیپ، زانو، مچ پا، اطفال و تومورهای اسکلتی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این کنگره علاوه بر متخصصین و فوق تخصص‌های ارتوپدی رشته‌های پرستاری، تکنولوژی در ارتوپدی نوین و فیزیوتراپی هم حضور دارند.

دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره بین المللی انجمن ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه موضوع تحریم ها و اثرات آن در آموزش و درمان رشته ارتوپدی نیز در این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد،خاطرنشان کرد: این مسئله جهت راتکارهای کاهش عوارض ناشی از تحریم در حوزه خدمات ارتوپدی مطرح می‌شود.

عادل ابراهیم پور گفت: مهمانان و اساتیدی از کشورهای ترکیه، عمان، هندوستان، مصر، انگلستان و کلمبیا در این کنگره حضور دارند و شرکت‌های دارویی و ارتوپدی تامین کننده بخشی از هزینه‌های مالی بیست و هفتمین کنگره بین المللی ارتوپدی ایران بوده‌اند.