به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، یکی از روش های شایع ورود ویروس کرونا از طریق تنفس به صورت میکرو ذراتی است که در هوا پخش می شود و در مواجهه با افراد امکان انتقالش بالاست.به همین دلیل هم ماسک اثر لازم را در عدم انتقال ندارد اما آنچه مورد اهمیت هست اینست که بزاق دهان به تنهایی خاصیت ضد عفونی دارد و می تواند با مکانیسم دفاعی با ویروس مقابله کند به شرط آنکه دهان خشک نباشد.

 

دانشمندان ژاپنی معتقدند که همه باید اطمینان حاصل کنند دهان و گلویشان مرطوب است و هرگز نباید خشک نباشد.بر اساس آخرین دستاوردهای علمی،حتی اگر ویروس وارد دهان شود آب آشامیدنی یا مایعات دیگر باعث از بین رفتن آنها از طریق مری و معده می شود و اسید معده هر ویروسی را از بین می برد.اگر به طور منظم آب کافی ننوشید این ویروس می تواند به حلق شما وارد شود و به شش ها وارد شود.

به همین علت باید دائما مقداری آب بنوشید یا اینکه با جویدن آدامس و آب نبات و قرص های مکیدنی بزاق دهان را تحریک کنید تا دهانتان مرطوب باشد.

البته این در کنار دیگر اصول بهداشتی مانند شستن مکرر دست ها با آب و صابون و نزدن دست ها قبل از شستن به دهان، چشم و بینی و موارد دیگر که در این روزها روی آنها تاکید می شود است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: