به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ جشن بزرگ میلاد کوثر که با حضور یک هزار نفر از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان دامغان در محل سالن غدیر امیریه برگزار شد .

در این جشن مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، فرماندار دامغان و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر امیریه و مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی دامغان حضور داشتند.

استاد علی معلم دامغانی سخنران این مراسم بود که اظهار داشت: اگر کسی مهر مادر را تجربه کرده باشد مفهوم، نام و یاد مادر را بهتر می داند و به آن اهمیت می دهد.

وی تصریح کرد: باید برای نشان دادن ارج و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین مقام و منزلت زن و مادر اهتمام جدی و وافری به کار گیریم و برای جایگاه ایشان نیز ارزش قائل شویم.

معلم دامغانی از دخت نبی مکرم اسلام به عنوان خاستگاه کرامت، فضیلت و هدایت یاد کرد و افزود: رفتار احترام آمیز پیامبر اکرم(ص) نسبت به حضرت زهرا (س) نشان از موضع اسلام به مقام و منزلت زن دارد.

این چهره ماندگار فرهنگ و هنر تصریح کرد: یکی از نشانه های احترام به حضرت فاطمه زهرا (س) در زمان حیات پیامبر مکرم اسلام (ص) این بوده که ایشان در مقابل چشمان همگان به احترام حضرت زهرا (س) بر دستان دخترش بوسه میزد و به ایشان از روی عشق و علاقه آشکارا مهر می ورزید.

 رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه قومس امیرآباد شهرستان دامغان نیز در این جشن اظهار داشت: خداوند سوره کوثر را به واسطه این روز با عظمت نازل کرد که امروز دور هم جمع شویم و به مقام، منزلت و جایگاه زن و مادر احترام بگذاریم.

ابراهیم امیرآبادیان تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مایه رشد و توسعه انسان های شایسته است که مادران و زن های ما نمونه ای از عوامل رشد و توسعه است. وی اضافه کرد: باید به مقام و جایگاه مادر و زن همانطور که پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت فاطمه زهرا (س) اهمیت می دادند اهمیت دهیم و قدردان زحمات و تلاش های آنان باشیم. امیرآبادیان گفت: نشستن پای صحبت های مادران درس هایی برای ما دارد که از این رو می توانیم به منزلت و جایگاه یک مادر پی ببریم و بفهمیم که یک مادر چه زحماتی برای ما کشیده و چه رنج هایی را متحمل شدند و به مادر احترام بگذاریم و از دعاهای خیر آنان در دوران زندگانی بهره مند شویم. در این جشن با شکوه از محبوبه پریمی، مریم سلاحی، فاطمه تیموری و فاطمه عبدیان لتیباری مادر بزرگوار سردار شهید محمد علی مشهد به عنوان مادران نمونه و سرپرست خانوار با اهدا لوح و جوایزی تقدیر و تجلیل به عمل آمد. توزیع سبد کالا در بین خانواده ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان های دامغان، شاهرود میامی، و بیارجمند از سوی خیر دامغانی ابراهیم امیرآبادیان رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه قومس امیر آباد به ارزش یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از دیگر برنامه های جشن میلاد کوثر شهر امیریه بود.

مولودی خوانی از سوی ابوالفضل بینائیان مداح آل الله، اجرای گروه هنری عرفان از شهرستان شاهرود، اجرای گروه کودک سیمای مرکز سمنان، برگزاری مسابقه بین کودکان شرکت کننده از دیگر برناه های این جشن بود. جشن بزرگ میلاد کوثر از سوی موسسه خیریه قومس امیرآباد و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان دامغان، شهرداری و شورای اسلامی شهر امیریه برگزار شد.