به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی با اعلام این خبر افزود: با آغاز تعطیلات تابستانی و اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان این مسئله همیشه وجود دارد که چگونه این اوقاف به بهترین نحو پر شود تا این قشر از جامعه دچار آسیب کمتری شود.

وی افزود: حضور نوجوانان و جوانان در بقاع متبرکه باعث آشنایی آن‌ها با این اماکن مقدس و همچنین این کلاس‌ها در یک محیط معنوی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: هدف از برگزاری این طرح، تقویت و ارتقا بنیان‌های دینی و اسلامی و ارزش‌های انقلابی دانست.

وی تأکید کرد: در برگزاری این طرح از مربیان مجرب به‌کارگیری می‌شود تا از بروز آسیب‌هایی که ممکن است حین آموزش به وجود آید تا حد امکان کاهش یابد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی تصریح کرد: اگر این طرح به نحو بسیار خوب در استان برگزار شود جلوی بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی‌ای که ممکن است در آینده برای این قشر به وجود آید گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از نکات مهمی که در این طرح دیده‌شده است آموزش احکام و آموزه‌های دینی است تا نوجوانان و جوانان با مسائل دینی بیشتر آشنا شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی در پایان افزود: انتظار می‌رود در تابستان جاری با همراهی مردم استان سمنان از این طرح استقبال خوبی شود.