به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛مهندس وکیلی استاندار سمنان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان گفت  : فرمان مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) راهنمای همه مسئولین بوده و نقش آنان را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مشخص می نماید .

وی  با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری «مدظله العالی» گفت :  فرمان معظم له هدایتگر و راهگشا برای انجام یک مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق است و باید دست اندرکاران با عزمی راسخ با پدیده مخرب قاچاق در سطح کلان برخورد نمایند و از مبادی ورودی و مرزی موارد را کنترل کنند،

وی افزود :  اگر در ورودی ها کنترل ها بیشتر و دقیق تر باشد و برخورد با متخلفین در سطح عمده افزایش یابد مشکلات در داخل استان ها کمتر خواهد شد و بازار عرضه نظم و آرامش بیشتری می گیرد.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه  فرمان مقام معظم رهبری رسالت همه سازمان ها را مشخص  می نماید  بر همکاری و تعامل دستگاه های قضائی، انتظامی و نظامی برای مبارزه مؤثر با پدیده مذموم قاچاق تأکید نمود .

وی با بیان اینکه ما باید کالاهای داخلی را به مردم بشناسانیم گفت : کلیه اقدامات فرهنگی و تبلیغی که انجام می شود باید نتایج آن مشخص باشد. در انجام اقدامات فرهنگی و تبلیغی واقعیات را برای مردم به تصویر بکشیم تا آحاد مردم عمق فاجعه ای که بر اثر استفاده از کالاهای خارجی و قاچاق پدید می آید پی ببرند.

وی افزود : باید وضعیت بیکاری جوانان و تعطیلی کارخانجاتی را که بعلت استفاده از کالاهای خارجی رخ می دهد را جامعه درک نماید.

همچنین در این جلسه گزارش کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در زمینه فعالیت ها و اقدامات دستگاه ها در سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه شد و موضوعات مرتبط با مصرف کنندگان عمده فرآورده های نفتی، گازرسانی به واحدهای مصرف کننده فرآورده های فسیلی، طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، استقرار و فعالیت نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان، تهیه انیمیشن ها و تله فیلم ها در راستای تبیین قبح قاچاق و فواید کالاهای داخلی، کارکردگرایی کمیسیون استان و نحوه حمایت از واحدهای تولیدی کالاهای داخلی و غیره تبادل نظر بعمل آمد و تصمیماتی اتخاذ گردید.