به گزارش خبرگزاری برنا از استان سمنان؛حجت‌الاسلام مرتضی میرکو در جلسه هماهنگی برنامه‌های  طرح نشاط معنوی و ضیافت الهی که در محل اداره دامغان با حضور جمعی از خادمین و هیئت‌امناهای آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار شد، گفت: رمضان ماه ضیافت الهی و میهمانی خداوند است و فرصت مناسبی برای تزکیه نفس در انسان است.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای انجام فعالیت‌های قرآنی است طرح ضیافت الهی در سطح شهرستان با توجه به بخشنامه‌های ابلاغی از سوی سازمان اجرا خواهد شد.

وی هدف از اجرای طرح ضیافت الهی را گسترش فرهنگ قرآنی و معرفتی در جامعه دانست و افزود: ماه مبارک رمضان به دلیل فضای معنوی حاکم بر آن فرصت مناسبی جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات محفل انس با قرآن کریم، توسط قاریان مطرح از دیگر برنامه‌های اجرایی در این ماه خواهد بود.

میرکو گفت: برگزاری جلسات جزء خوانی قرآن کریم و تفسیر قرآن کریم از دیگر برنامه‌های اجرایی در این ماه است به‌طوری‌که در تمام آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این برنامه انجام خواهد شد.

میرکو ادامه داد: برپایی خیمه معرفت با حضور مبلغان از دیگر برنامه‌های اجرایی  در ماه مبارک رمضان است و مبلغان در خیمه‌های معرفت پاسخگوی مسائل شرعی مراجعین خواهند بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان ادامه داد: برگزاری مراسم ویژه لیالی قدر، عزاداری، مراسم ویژه میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) از دیگر برنامه‌های اجرایی در این طرح در طول ماه مبارک رمضان است.