به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان ؛ سید عباس دانایی  فرماندار شهرستان سمنان در این جلسه  با تاکید بر ایجاد بستر لازم برای  تکمیل فرودگاه سمنان در راستای توسعه متوازن شهرستان مرکز استان گفت  موقعبت سوق الجیشی  فرودگاه سمنان و مجاورت با پایتخت و استانهای پرجمعیت کشور  بستر توسعه صادرات تولیدات شهرستان و استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس  آسیای میانه و شمال کشور و اروپا و تسهیل واردات مواد اولیه  بخش صنعت را فراهم میکند.

فرماندار سمنان با اشاره به پیگیری مسئولان استان و شهرستان در تکمیل فرودگاه سمنان گفت به دنبال جذب اعتبارات ملی در این بخش هستیم

وی  دانشگاهی بودن شهر سمنان و اعزام به عتبات عالیات و تبادل اقتصادی و حمل و نقل کالا و تولیدات از جمله فرصتهای موجود در بخش توسعه فرودگاه سمنان دانست .

نانگیر مدیرکل بودجه استانداری سمنان با اشاره به لزوم پیگیری جذب تکمیل فرودگاه سمنان و وجود این ظرفیت در مرکز استان تاکید و بیان داشت با توجه به برنامه ششم توسعه استان و پیش بینی افزایش جمعیت استان و کمک به جذب جمعیت سرزیر استانهای هم جوار و به ویژه پایتخت وی وجود گمرک و پیگیری احداث  متروی شهرک صنعتی و وجود شهرک صنعتی و همجواری با راه آهن را در کنار فرودگاه سمنان فرصتی مناسب برای توسعه اقتصادی سمنان دانست.

شجاعی سرپرست فرودگاه سمنان نیز در این جلسه با اشاره به تجهیز کارگاه در اصلاح و آسفالت باند فرودگاه سمنان گفت طرح جامع فرودگاه سمنان در یک بازده بیست ساله تکمیل و توسعه خواهد داشت . که ر فاز اول آن  طی 5 سال اجرا یی می شود

در این جلسه مقرر شد تسهیل در تکمیل آسفالت  باند/ پیگیری احداث ترمینال/تکمیل تاسیسات زیربنایی فرودگاه/تعریض عرض باند/پیگیری احداث پست برق و گاز فرودگاه /در دستور کار قرار گیرد.