به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان ؛ دبیرهجدهمین کنفرانس شیمی ایران در این آئین گزارشی از روند برگزاری این کنگره ارائه کرد و گفت : در مجموع از حدود 800  مقاله ارسالی از سراسر کشور به دبیرخانه این کنگره در دانشگاه سمنان ،  677 مقاله پذیرفته شد.
دکتر اصغری افزود : از مقالات پذیرفته شده 612 مقاله به صورت پوستر و 65 مقاله به صورت سخنرانی در مدت سه روز برگزاری این کنگره ارائه شد. 
دبیر هجدهمین کنگره شیمی ایران با بیان اینکه برگزاری شش کارگاه آموزشی از جمله برنامه ها بود گفت : این کنگره  ملی در هفت محور شیمی آلی ، تجزیه ، فیزیک ، معدنی ، صنعتی ، نانو شیمی و آموزش شیمی برگزار شد.
دبیر انجمن شیمی ایران هم در این آئین ضمن قدر دانی از برگزار کنندگان این کنگره سه روزه در دانشگاه سمنان گفت : با تلاش های صورت گرفته توسط دست اندرکاران ، این کنگره به شکلی مطلوب برگزار شد .
پروفسور محمد علی زلفی گل ، انتشار بیش از 20 مجله شیمی در کشور که بیشترشان علمی پژوهشی هستند و 6 مورد از آن نمایه استنادی آی. اس. آی دارند را بخشی از دستاوردهای دانشمندان علم شیمی در ایران عنوان کرد.
دبیر انجمن شیمی ایران از عضویت چهار هزار نفر در انجمن شیمی ایران خبر داد و اضافه کرد: کاربردی کردن و کمک به اثربخشی بیشتر تحقیقات شیمیدانان، به منظور جلوگیری از فروش مواد اولیه کشور مانند نفت، در دستور کار انجمن شیمی کشور قرار دارد.
پروفسور زلفی گل اظهار کرد: انجمن شیمی ایران در این مسیر سعی در ایفای نقش حقیقی خود در مدیریت تولیدات علمی به منظور دستیابی کشور به اهداف بلندمدت از مسیر این علم دارد. .
در پایان این همایش از اعضای هیات علمی و دانشجویانی که در برگزاری این کنگره همکاری کردند قدر دانی شد .
یاد آور می شود ،به نظر می رسد برگزار کننده نوزدهمین کنگره شیمی ایران دانشگاه شیراز در سال 1396 باشد