به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان ؛در این جلسه دانایی فرماندار سمنان با اشاره به شروع تحصیل دانشجویان با دو عید بزرگ مسلمانان عید قربان و عید قدیر خواستار بسترسازی مناسب از سوی دانشگاهها و دستگاههای ذیربط در خصوص میزبانی مناسب و در خور شان دانشجویان سراسر کشور و همشهریان عزیز در دانشگاههای سمنان  شد.

وی با اعلام خبر تحصیل بیش از 36 هزار دانشجو در دانشگاههای شهرستان سمنان، خدماتی همچون  تامین خوابگاه و ایاب و ذهاب را از  مهمترین دغدغه های دانشجویان و خانواده آنان دانست و بر کنترل و نظارت بر روی کیفیت و قیمت پانسیون ها و خوابگاههای دانشجویی تاکید نمود.

فرماندار سمنان از تشکیل کمیته ای در خصوص ساماندهی فعالیت پانسیون های مجاز و غیر مجاز در سطح شهر خبر داد و گفت یکسان سازی قیمت،  و نظارت بر کیفیت خوابگاهها دو هدف مهم تشکیل کمیته  است که باید تا  قبل از شروع سال تحصیلی به این امر پرداخته شود.

دانایی وجود بانک اطلاعاتی کامل و جامع در خصوص تعداد و ظرفیت خوابگاههای دولتی وغیر دولتی دانشگاههای سمنان را از مهمترین نکات قابل توجه در امر برنامه ریزی مناسب برای تامین خوابگاه دانشجویان عنوان و خواستار تسریع در جمع بندی و ارسال اطلاعات از سوی مدیران دانشگاهها  در این بخش شد.وی با اشاره به فعالیت نشریات و اجرای برنامه های فرهنگی و نشست های سیاسی توسط تشکلها در دانشگاهها خواستار هماهنگی  بیشتر دستگاههای مرتبط در این بخش با دانشگاهها شد.

در ادامه دانایی از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در 10 مهرماه و پخش مستقیم از شبکه صدا و سیمای سراسر کشور در شهرستان سمنان خبر داد و خواستار تلاش جمعی در امر هرچه باشکوهتر برگزار شدن این مراسم شد.در پایان مدیران دانشگاهها گزارشی از ظرفیتهای موجود در خصوص خوابگاههای موجود  در سطح ارائه نمودند .

تشکیل کمیته ساماندهی پانسیون ها و خوابگاههای دانشجویی مجاز و غیر مجاز در سطح شهر/  جمعبندی ظرفیتهای موجود خوابگاه دانشگاهها/ /نظارت و کنترل قیمت و کیفیت  خوابگاهها و پانسیون های دانشجویی از سوی ادارات ذیربط/ و هماهنگی با سازمان اتوبوس رانی در خصوص  سرویس دهی و ایاب و ذهاب دانشجویان بخشی از مصوبات  کمیسون دانشجویی شهرستان سمنان در این جلسه بود