به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان ؛ فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، به اتفاق پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون با حضور در محل تمرینات استعدادیابی بدمینتون در تالار اختصاصی بدمینتون شهرستان سمنان از نزدیک روند تمرینی و استعدادیابی را بررسی کردند.

رییس فدارسیون بدمینتون پس از بازدید از این اردو گفت:برنامه استعدادیابی یکی از اولویت های مهم این فدراسیون است و مسولان کمیته استعدادیابی به صورت پایه ای روی این برنامه کار می کنند.

پوریا در ادامه تصریح کرد :هیئت بدمینتون استان سمنان جزء سه استان برتر کشور است و به دلیل میزبانی های خوب استان مقررگردید مسابقات غرب آسیا در شهرستان سمنان و مسابقات بین المللی بدمینتون نیز در شهرستان شاهرود برگزار گردد.

وی افزود: ما جوانگرایی خوبی در سطح تیم‌های ملی داشته‌ایم و از دل همین استعدادیابی و جوانگرایی بازیکنانی همچون جباری، شهبازی، کامرانی و آقایی بیرون آمده‌اند. این نفرات جزو منتخبین اردوهای آسیایی هستند که هر 2، 3 ماه یک بار اعزام می‌شوند تا جایگاه بهتری کسب کنند.

پوریا درخصوص اعزام تیم‌های مختلف به مسابقات آسیایی گفت: ما چندی قبل تیم ملی بزرگسالان را پس از چند سال غیبت به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کردیم. همچنین اعزام تیم جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند و همچنین رقابت های بین‌المللی ترکیه را نیز پیش رو داریم.

رئیس هیات بدمینتون استان سمنان در حاشیه این بازدید گفت : روند استعدادیابی بدمینتون پسران کشور از تاریخ 10/6/94 با شرکت بیش از 40 نفراز برگزیدگان  مسابقات قهرمانی از سراسر کشور زیر نظر کمیته استعدادیابی آغاز شد.

موذن افزود : در این اردو شناسایی کامل عملکرد بازیکنان توسط کمیته استعدادیابی ، اجرای استعدادسنجی فیزیولوژیکی و آمادگی حرکتی بازیکنان پایگاه قهرمانی استان ، تست های سیمو، پرتاب توپ مدیسنبال 3 کیلو گرمی ، دراز و نشست یک دقیقه انعطاف تند ، اجرا و ارزیابی مهارتی استعدادهای بدمینتون در شش مرحله تمرین زمان بندی شده و ارائه تمرینات جهت مربیان و استعدادهای مورد نظر دستور کار این اردو می باشد.

گفتنی است مسابقات بدمینتون نوجوانان و جوانان دختر کشور از 14تا 18شهریور به مدت 4 روز نیز در تالار بدمینتون شهرستان سمنان برگزار می گردد.