به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بنابر گزارش رسانه های روسی گورباچف تصریح کرد: هر دو طرف (جمهوری های ارمنستان و آذربایجان) باید خود در مورد همکاری متقابل توافق کنند.

گورباچف اظهار داشت: دخالت خارجی در تشدید درگیری ها در اطراف قره باغ کوهستانی «بسیار خطرناک» خواهد بود. وی تصریح کرد: «این دخالت می تواند عواقب جدی در روابط بین الملل ایجاد کند و جامعه جهانی را مجبور به مداخله در این حوادث کند و سپس شما مجبور خواهید شد واکنش متفاوتی نشان دهید».

گورباچف ‌گفت که نمایندگانی نگران از مردم ارمنستان و جمهوری آذربایجان که "در مورد چگونگی فرار از این وضعیت مشاوره می خواهند" به او مراجعه کرده اند. به نظر رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی، هر دو طرف باید شرایط را خود سر و سامان دهند و در مورد همکاری متقابل توافق کنند.

گورباچف ‌هشدار داد: «اگر نیروها یا کشورهای خاصی در ارمنستان و جمهوری آذربایجان بخواهند به نوعی دخالت کنند این امر پایان بدی خواهد داشت». به گفته وی، اول از همه، باکو و ایروان «باید به دنبال راه هایی برای ایجاد همکاری» باشند. وی تاکید کرد که "تنها این راهکار آینده صلح آمیزی برای دو طرف رقم می زند».

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: