به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هفته جاری در گفت‌وگو با شبکه روسی « زیوزدا» در خصوص جدیدترین تحولات این کشور صحبت کرد.

در بخشی از این گفت‌وگو که به تازگی منتشر شده، وی از عربستان سعودی انتقاد می‌کند و می‌گوید، دلیل اینکه سوریه در سال ۲۰۱۴ کنترل مناطق زیادی را در کشور از دست داد، حمایت عربستان سعودی از افراد مسلح بود.

اسد در ادامه تأکید کرد، ریاض از «تروریست‌ها» حمایت کرد و قطر، آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز در این موضوع شراکت داشتند. حمایت عربستان سعودی و کشورهای مذکور باعث شد سوریه از روسیه برای پشتیبانی از نیروهای خود دعوت کند.

در همین زمینه، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی-رسانه‌ای بشار اسد نیز در یادداشتی که در روزنامه سوری «الوطن» منتشر شده، بشدت از ریاض انتقاد کرد.

شعبان در این مقاله نوشته است: هدف از جنگی که عربستان سعودی بیش از پنج سال پیش علیه یمن به راه انداخت فروش سلاح‌های اسرائیلی و کسب سودهای کلان توسط شرکت‌های اسلحه‌سازی بود.

وی افزود، به‌کارگیری مزدوران و تروریست‌ها توسط ترکیه و وارد کردن آن به سوریه با حمایت مالی گسترده عربستان سعودی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام شد.

شعبان در ادامه از «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز انتقاد کرد و نوشت، اردوغان اکنون در حال ایفای همان نقش در «قره باغ» است و در کنار آذربایجان علیه ارمنستان صف‌آرایی کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: