به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، کریل دمیتریل روز سه شنبه گفت: کشورهای غربی دائما اتهامات بی اساس به واکسن اسپوتنیک ۵ وارد می کنند و ادعاهای آنها در این مورد متناقض یکدیکر است.

رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت: جای تعجب است که غرب بجای مبارزه با ویروس کووید-۱۹ در واقع با واکسن روسی کرونا مبارزه می کند و اتهامات جدید به آن وارد می کند.

 دمیتریف گفت: کشورهای غربی در ابتدا ادعا کردند که در روسیه میلیاردرهای روس واکسیناسیون شده اند و همینک می گویند که مردم را وادار به زدن واکسن کرونا می کنند. غرب باید روایت نهایی خود در این مورد را تعیین کرده و بگوید.

وی در مورد این ادعای ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا، که گفته بود روسیه، چین و ایران تلاش می کنند تا مانع دسترسی آمریکا به واکسن کرونا شوند، اظهار داشت: من بسیار عجیب می دانم که همواره تلاش می شود روسیه بطور منفی معرفی شود.

دمیتریف گفت: ما در واقع می گوییم واکسن کرونای روسی واکسن واقع است و پیشنهاد می کنیم در مورد آن و واکسن های دیگر با یکدیگر همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه در روسیه ۱۲ هزار نفر در روسیه با واکسن اسپوتنیک ۵ واکسیناسیون شده اند، اظهار داشت: ما آزمایش بالینی این واکسن در بلاروس و ونزوئلا را شروع کردیم و انتظار داریم آزمایش بالینی آن در هفته جاری در هند آغاز شود.

رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه خاطرنشان کرد که بیش از ۵۰ کشور برای تهیه واکسن اسپوتنیک ۵ ابراز علاقه مندی کرده اند.

دمیتریف گفت: درخواست های بسیار زیادی در مورد استفاده از واکسن اسپوتنیک ۵ از کشورهای پیشرو دریافت کرده ایم و برای بسیاری از کشورها آزمایش بالینی این واکسن ازجمله بر اتباع این کشورها بسیار مهم است.

 دمیتریف پیشتر پیش بینی کرده بود که در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱میلادی بیش از یک میلیارد نفر با واکسن روسی اسپوتنیک ۵ واکسینه شوند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: