به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، «راسموسن ریپورتس» شرکتی که در زمینه جمع‌آوری، انتشار و توزیع اطلاعات نظرسنجی عمومی شرکت می‌کند در گزارشی اعلام کرد که شمار قابل توجهی از مردم آمریکا از ادامه جنگ در افغانستان اطلاع ندارند.

این در حالی است که پس از اعلام استراتژی جنگی ترامپ برای افغانستان حملات هوایی در این کشور بطور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و به گزارش فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در شش ماه نخست سال جاری میلادی جنگنده‌های آمریکایی 2 هزار و 911 بمب را علیه مخالفان مسلح دولت افغانستان به کار گرفتند که در مقایسه با 6 ماه نخست سال گذشته حاکی از افزایش دو برابری است.

راسموسن ریپورتس گزارش داد که 58 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی مطلع بودند که پس از گذشت 17 سال از آغاز حمله آمریکا به افغانستان جنگ همچنان در این کشور ادامه دارد.

از سوی دیگر نیز 21 درصد گمان می‌کردند که جنگ آمریکا در افغانستان پایان یافته است و 21 درصد دیگر نیز در پاسخ به پرسش درباره ادامه حضور آمریکا در افغانستان اظهار بی‌اطلاعی کردند.

عدم آگاهی بخش قابل توجهی از مردم آمریکا از حضور نظامی این کشور در افغانستان شاید خیلی تعجب برانگیز نباشد وقتی شبکه‌های خبری جریان اصلی آمریکا به ندرت اخبار مربوط به بحران افغانستان را پوشش می‌دهند.

چندی پیش «نیوزباسترز» در تحقیقی درباره جایگاه طولانی‌ترین جنگ تاریخ آمریکا در رسانه‌های جریان اصلی آمریکا انجام داد که براساس یافته‌های آن اخبار شبانگاهی شبکه‌های خبری «ای.بی.سی»،«سی.بی.اس»و«ان.بی.سی» در مدت نزدیک به 6 ماه تنها 32 دقیقه را پوشش اخبار افغانستان اختصاص دادند.

در زمان یاد شده اما این شبکه‌های خبری بیشترین زمان خود را به ترتیب به پوشش اخبار درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور (442 دقیقه)، رسوایی درباره ارتباط ترامپ با بازیگر فیلم‌های مستهجن (107 دقیقه) و وکیل سابق ترامپ (81 دقیقه) اختصاص دادند.