به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا به نقل از  روزنامه الحیاه، چند مسئول در تشکیلات خودگردان فلسطین که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که محمود عباس، رئیس این تشکیلات در صورت امضای توافق آتش‌بس میان حماس و اسرائیل، حمایت مالی از نوار غزه را که در کنترل حماس است متوقف خواهد کرد و بودجه این منطقه دیگر پرداخت نمی‌شود.

این منابع می‌گویند: حماس آتش‌بس را تنها راه برای لغو محاصره نوار غزه می‌داند اما سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) با این توافق مخالف است و نگران این است که به مقدمه‌ای برای اجرای طرح معامله قرن منجر شود.

یک مسئول برجسته در تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: اگر حماس بخواهد نوار غزه را اداره کند باید تمامی مسئولیت‌ها را برعهده بگیرد.

قرار است گروه‌های فلسطینی طی دو روز آینده برای ازسرگیری مذاکرات درباره آتش‌بس به قاهره بازگردند. بنا به گفته منابع مذکور، حماس در دور اخیر مذاکرات در قاهره در قانع کردن گروه‌های فلسطینی برای پیوستن به آتش‌بس شکست خورده است.

صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان ساف گفت: یکجانبه‌گرایی حماس درباره توافق با اسرائیل نابودی طرح ملی فلسطین است.

وی نسبت به تلاش‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره ادامه جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه و "از بین بردن طرح ملی" هشدار داد. تشکیلات خودگردان می‌گوید هرگونه توافقی با اسرائیل باید از طریق ساف انجام گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: