رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به کنگره شهید بسیج عشایری شهید غیوری‌زاده، نقش ممتاز و برجسته عشایر کشور در پیروزی شکوهمند اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و حماسه‌سازی آنان در دوران دفاع مقدس را گرامی‌ داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، متن این پیام به شرح زیر است:

نقش ممتاز و برجسته عشایر کشور در پیروزی شکوهمند اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و حماسه سازی آنان در دوران دفاع مقدس چون برگ زرینی در تاریخ ملت ایران می درخشد. افتخارآفرینی عشایر مناطق مختلف کشور در عامه عرصه ها بویژه فرهنگ، اقتصاد و همچنین در تحقق اقتصاد مقاومتی از برجستگی خاصی برخوردار است. پایمردی و غیرت عشایر در پاسداشت ارزشهای دینی و ملی و مقاومت اعتقادی از یکسو و تلاش شبانه روزی آنان در رونق بخشی به تولید کشور و جهاد اقتصادی از سوی دیگر الگویی مناسب برای سایر بخشها است که باید بیش از هز زمان دیگر مورد توجه قرار گیرد و لازم است مسئولان کشور در رفع مشکلات این قشر خدوم تلاش خویش را بیش از گذشته به نمایش بگذارند.

اینک که با همت همه عزیزان و دست اندرکاران کنگره شهیدان عشایر غرب و جنوب غرب کشور شاهد برگزاری کنگره نکوداشت مردان و زنان آسمانی هستیم بر روح پرفتوح امام عظیم الشان که به درستی عشایر را از ذخایر انقلاب نامیدند و همه شهیدان عزتمند والامقام، عشایر آن خطه از سرزمین پاک ایران اسلامی بخصوص شهید گرانقدر علی غیوری زاده درود می فرستم و علو درجات آنان را از خداوند منان خواستارم.

برگزاری این کنگره در استان مقاوم و سرافزار ایلام فرصت مناسبی برای بازخوانی، تبیین و معرفی رشادت ها و سلحشوری های عشایر بزرگ کشور است که در سخت‌ترین برهه‌های تاریخ انقلاب لباس رزم پوشیدند و در تاریخ این سرزمین جاودانه شدند.

امید است با تداوم چنین اقداماتی خاطرات و تجربیات پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نسل های آینده منتقل شود.

اینجانب با عرض سلام و درود به مردم قهرمان ایلام توفیق روز افزون تمامی خدمتگزاران به انقلاب و شهیدان گرانقدر را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی