به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در روز پنج شنبه مورخ 20 فروردین با ویکتور خریستنکو رئیس کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا ملاقات و راههای توسعه و گسترش همکاری ایران با این اتحادیه را بررسی کردند. در این ملاقات طرفین تاکید بر استفاده از ظرفیت ها در جهت توسعه روابط بین کشورهای عضو اتحادیه نمودند.

خریستنکو در این ملاقات با اشاره به فعالیتهای اتحادیه به عنوان یک سازمان فراملی که از ژانویه سال 2015 آغاز به کار نموده است شخصا اظهار تمایل نمود ایران عضو اتحادیه شود و به صورت فعال و کارآمد با این اتحادیه همکاری نماید.

آقای سنایی نیز با اشاره به روابط خوب و رو به گسترش ایران با روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، ابراز امیدواری نمود در ابتدا موافقتنامه تعرفه های ترجیحی بین ایران و اتحادیه به امضاء رسیده تا همکاری تجاری و اقتصادی فیمابین گسترش یافته و سپس عضویت ایران در این اتحادیه بررسی شود.

در این ملاقات مقرر شد از ماه آینده گروه های کارشناسی طرفین از جانب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و وزرات صنعت و تجارت ج.ا.ایران نشست های خود را برای بررسی این موضوع آغاز کنند.